Dorostenci házenkářského týmu Elektro Pragy odvedli proti jednomu ze dvou vedoucích týmů II. ligy solidní výkon. Hostili na domácí palubovce lídra soutěže.

Přesto, že Jablonečtí body nezískali, alespoň tak dokázali, že se umějí poměřit i s výkonnostně silnějším soupeřem. Odčinili tak do jisté míry propadák z minulého kola ve Dvoře Králové.

Soupeř hned vedl

Samotné utkání začalo náporem hostí, kteří předvedli několik dobře sehraných signálů. A díky jim vedli po necelých deseti minutách 2:6. Následoval oddechový čas pro domácí, kteří po něm během dalších pěti minut korigovali na 6:7. Ve druhé čtvrthodině prvního poločasu byli opět znatelně lepší hosté. Jablonečtí naproti tomu doslova „zazdili" řadu svých střeleckých příležitostí, a tak hosté odskočili opět na rozdíl pěti branek.

Hráči z Úval jak první poločas končili, tak také druhý začali. Během pěti minut skórovali čtyřikrát.

Hrozil opět debakl

A to již byl hrozivý náskok, který připomínal debakl ze Dvora. Naštěstí vše opět spravila domluva při time outu a domácí, především dík zpřesněné obranné hře, začali postupně mírnit vedení soupeře. Tato snaha Pragováků vyvrcholila v poslední pětiminutovce, kterou vyhráli 5:1 a tím také zremizovali druhý poločas.

Udrží se v soutěži?

Jablonečtí tak především sami sobě dokázali, že hrát se dá s každým soupeřem.

Realizačnímu týmu a příznivcům dorostenců nezbývá než věřit, že podobný výkon hráči odvedou i při utkáních s těmi týmy, se kterými budou usilovat o udržení v soutěži. Dorostenci Elektro Pragy tak děkují za přízeň svým fanouškům, všem divákům, kteří je v domácích zápasech podporují.

Sestava a branky ELP: Šedivka Vraný 6, Jandera a Klinger po 4, Linka a Svoboda po 3, Hušek 2, Zajiček a Mony po 1, Hejduk, Kaňka a Klusáček. Sedmičky: JN 2(2) UV 1(1), vyloučení 3 1. Rozhodčí Podzimek a Vlk.