Do Jablonce dorazilo pět nejlepších týmů z celé České republiky a spolu s domácím oddílem bojovaly o důležité body před posledním kolem.

„Jablonečtí judisté od začátku podávali srdnaté výkony a ukázali, že útok na medaili myslí vážně, ale v závěru turnaje jim došly síly,“ sdělil prezident jabloneckého Judo klubu Pavel Hořejší.

V prvním zápase s olomouckým Judo klubem měli Jablonečtí vítězství na dosah, v posledním zápase se však štěstí přiklonilo na stranu soupeře a Jablonec tak těsně prohrál 3:4.

Ve druhém zápase se ale domácí borci snažili a nad favoritem z Litoměřic vydřeli těsnou výhru 4:3.

V třetím utkání se už ale začala projevovat únava a jablonečtí dorostenci podlehli Baníku Ostrava 2:4. Bohužel, v dalších dvou zápasech se již nedokázali prosadit a podlehli judistům Brna a Prahy shodně 2:5.

„Přesto nejsou vyhlídky na závěrečné kolo vůbec špatné. V tomto kole chyběly Jablonci některé důležité opory, především Michal Niepel, zápasící v kategorii do 55 kg.

Michal je ale připraven nastoupit v rozhodující fázi soutěže a pokud týmu vydrží forma a zdraví, tak se bude rozhodně snažit bojovat o nejvyšší příčky,“ konstatoval člen vedení jabloneckého juda Petr Kabelka.

Výsledky: Jablonec - Olomouc 3:4, bodovali Voňavka, Štastný, Ivanka; remíza Jakubík, Jablonec - Ostrava 2:4, bodovali Štastný, Ivanka; remíza Voňavka, Jakubík, Jablonec - USK Praha 2:5, bodovali Horner, Štastný; remíza Ivanka, Jablonec - SKKP Brno 2:5, bodovali Horner, Ronisch; remíza Košut, Jablonec - Litoměřice 4:3, bodovali: Voňavka, Ivanka, Košut, Špelina; remíza Jakubík.

Pořadí finálové skupiny: 1. USK Praha 13 b, 2. KP Brno 8, 3. Litoměřice 7, 4. JC Baník Ostrava 6, 5. JK Olomouc 5, 6. JK Jablonec 3.