„Přípravy už ale začaly před několika měsíci. Řešili jsme počty pomocníků, pozice, které budou zastávat, případně obsazení nových. Měsíc před závodem musí každý dobrovolník také absolvovat školení. Celkem při Jizerské 50 pomáhá přes sto dobrovolníků. A celý organizační tým tvoří kolem pěti set lidí,“ informoval o organizaci J50 Honza Dvořák, který není na letošním závodě poprvé, ale má za sebou, společně se svými kamarády, i další velké akce.

Každého z nich baví pomáhat dobré věci. „Koordinátor nás, dobrovolníků, spolupracuje s organizátorem J50, kterou je firma Raul. Já mám na starost cílovou občerstvovačku, medailisty, tedy ty, kteří v cíli každému dávají medaili na krk. Ale všichni děláme všechno, co je potřeba, aby byli závodníci i návštěvníci spokojení,“ řekl o svoji práci dobrovolník Honza, který trávil svoji dovolenou tím, že pomáhal při J50.

Už teď ví, že za rok se chce s partou zase do organizace zapojit. „Pomáháme i při dalších velkých akcích, například Běhej lesy. Já jsem původem Liberečák, dnes bydlím ve Šluknovském výběžku, v Jiříkově. Ale k Jizerkám mám vztah a pokaždé se sem rád vracím.“