Na jablonecké přehradě jsou členové oddílu k vidění už třetí týden na velkých lodích. Dva měsíce ale „ stály“ a každý z členů musel trénovat pouze individuálně. „My, co jsme kanoisté, jsme trávili čas na vodě každý podle svého individuálního plánu,“ dodal kanoista Tomáš.

Předposlední školní den patřil na jablonecké přehradě závodu dračích lodí posádek ze základních škol Libereckého kraje.
Jabloneckou přehradu ovládly dračí lodě

Teď už mají dračí lodě jasno. Český pohár, o jehož dva závody málem přišli, se přece jen rozjede. Od července na ně čeká série sedmi závodů, čímž odstartuje alespoň domácí sezóna. „To je pro nás parádní zpráva. I když jsme letos měli před sebou velmi atraktivní starty, jeden na Mistrovství Evropy ve Francii a druhý na Mistrovství světa v Indii. Obojí je ale zrušené bez náhrady. A to je pro nás velká škoda. Přišli jsme tak o velkou šanci. Připravovali jsme se na oba závody poctivě celou zimu,“ uvedl Tomáš Svolinský.

A co pro ně tedy bude v této sezóně nejdůležitější? „Jsme z loňska mistry republiky a tento titul chceme obhájit a vyhrát Český pohár, jak ve dvacítkových, tak v desítkových lodích, jak v ženské, tak v mužské kategorii,“ zdůraznil letošní cíl zástupce dračích lodí.

Jablonecká rezerva si poměřila síly s libereckým béčkem Slovanu.Jak potvrdil manažer Adam Pelta, příležitost měli dostat hlavně mladí hráči.
V Jablonci chtějí vidět mladé fotbalisty v akci a dávat jim víc šancí na hru

Nominace na ME se Jabloneckým automaticky posouvá na příští rok. Závody Českého poháru absolvuje jablonecký tým nejblíže v Račicích a v Praze, zbývající podniky se jedou na Moravě. Na přehradě v Jablonci se představí 19. září, kdy opět zorganizují již osmý ročník Dětského dne a zároveň závody dračích lodí.