„Utkání se hrálo na 3 x dvacet minut a jablonečtí házenkáři nastoupili s minimem hráčů,“ sdělil trenér ELP Jablonec František Dědeček.

Tentokrát hráli Jablonečané dokonce pouze s jedním hráčem na střídání proti početní přesile, snad všeho, co má Liberec pro kategorii mužů k dispozici včetně “jičínských” Soukupa, Hošice a Chyby. Co se týká kvality výkonu, tentokrát méně bylo asi více. „Začali jsme utkání soustředěně v obraně a s vysokou úspěšností střelby,“ pravil kouč. Jablonečané tak získali tříbrankový náskok 0:3, 2:5, který si udržovali v průběhu celé první třetiny utkání. V závěru dokonce odskočili až na 6:11.

Ve druhé třetině se hra opticky vyrovnala, ale Pragováci měli stále navrch, dík dobré obraně i zlepšenému výkonu gólmanů a několika vydařeným kombinacím, zakončeným úspěšnou střelbou (přesilovkový signál a vtipné rozehrání devítky), zvýšili svůj náskok až na 11:18.

Poslední část utkání začali podstatně lépe domácí a třemi brankami v řadě snížili na 14:18. Poté se opět rozjel brankostroj hostí, kteří nepřipustili žádné komplikace s výraznější korekcí konečného výsledku. Trenér Dědeček tak mohl být po delší době opět spokojenější, především s přístupem hráčů k utkání. „Tentokrát si zahráli všichni a hodně nadoraz! Pomineme-li tradiční střelce, tak je třeba se zmínit o velice dobré “dirigentské” práci Žáka a zejména Šatavy. Potěšil mě i nárůst formy gólmanů. Každým utkáním se zlepšuje mladý Janeček,“ okomentoval zápas Dědeček.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Rajdl – M. Heinl 8, Šatava 6, Mrklas 5, Janeček 2, Žák, Trejbal a O. Heinl po 1.
Sedmičky: LH 6 (5) – ELP 4 (2), vyloučení 2 - 1. Rozhodčí: Liška a Balatka.