Druhý závod, druhé vítězství. Jablonecká Helena Karásková ovládla také druhý podnik XTERRA Českého poháru v terénním triatlonu, který se uskutečnil v rámci závodu Krušnoman Most. V kategorii mužů zvítězil Karel Dušek.


NA STARTU CELÁ ŠPIČKA
Na tři stovky triatlonistů se sjely k jezeru Matylda v Mostě. Kromě desítek amatérů mezi nimi nechyběla ani téměř kompletní česká špička. Hlavními favority byli sedmý z havajského mistrovství světa XTERRA 2019 Karel Dušek a loni na světovém šampionátu bronzová Helena Karásková.
Mezi muži se hned od začátku se na čele pohyboval favorizovaný Dušek. Společnost mu dělali Václav Bednarský, Matouš Tůma a Michal Francke.
Mezi ženami vedla s náskokem Pavlína Vargová, na druhém místě plavala Barbora Stupková, s odstupem je sledovala dvojice Jindra Zemanová a Helena Karásková, jejichž čas měl ale teprve přijít.


 DEFEKT SOUPEŘKY
Technická trasa horského kola zavedla nejdříve závodníky k mosteckému autodromu a potom přes vrchol Ressl zpět k jezeru Matylda. Hned v prvním stoupání nasadil ke strhujícímu tempu Karel Dušek a vypracoval si náskok skoro minutu a půl. Právě při nájezdu do druhého kola měl ošklivý pád v tu dobu druhý Michal Francke a putoval do péče zdravotníků. Několik minut po pádu už ale obvázaný fandil u tratě. Na děleném druhém a třetím místě jeli německý reprezentant Martin Gerbhart a Václav Bednarský.
V ženské kategorii už pořadí po prvním kole odpovídalo papírovým předpokladům – vedla Karásková před druhou Zemanovou. Po plavání vedoucí Pavlínu Vargovou postihl defekt.


ROZHODLA CYKLISTIKA
 Do druhého depa svižným tempem dorazil první Karel Dušek s náskokem tří minut na Martina Gerbharta a Václava Bednarského. Ač nemusel, tak Dušek navyšoval tempo a po 10km běhu prolétl cílovou bránou jako sprinter. „Připravuji se na světový pohár v Prachaticích a potřeboval jsem vyzkoušet zrychlení v závěru,“ vysvětloval drtivý finiš, po kterém všichni dlouhé minuty čekali v cíli na druhého běžce.


CHYSTÁ SE NA ŠUMAVU
Běh již nic nezměnil ani v závodě žen. Suverénní Helenu Karáskovou doplnila druhá Jindra Zemanová, třetí
 „Přesouváme se na Šumavu a chceme si projet i tratě v Prachaticích, především pak ShortTrack,“ líčila plány vítězná Helena Karásková.