„Všechno se strašně změnilo," řekla Květa Jeriová- Pecková, když dojela do cíle jednoho ze závodů letošního ročníku J50. Absolvovala s týmem Český klub fair play Jizerskou firemní Raul. „Když jsem kdysi sundala lyže, tak to bylo s tím, že už nikdy lyžovat nebudu. A v podstatě jsem to dodržela. Ale teď se nabídka profesora Pirka nedala odmítnout," odůvodnila svoji účast úspěšná olympionička. Na trať vyběhla ještě s dalšími týmovými kolegy, Janem Pirkem, Radkem Jarošem a Lenkou Kovářovou.

A potvrdila, že Jizerská padesátka je už dnes jiná. „Obdivuji pořadatele, že dokázali tratě připravit i v tak náročných podmínkách, které jim počasí připravilo. Už by si, myslím, lyžaři zasloužili, aby k nim příroda byla milosrdnější a něco jim konečně požehnala," vyslovila svoje přání lyžařka.

Květa Jeriová-Pecková si na Jizerské padesátce ujela, jak připomenula, své první letošní kilometry na lyžích. A potvrdila, že i loni a předloni lyžovala, díky počasí, hodně málo. „Teď bych si přála, aby sníh už napadl a mohla bych si na lyžích jen tak pochodit," řekla s úsměvem a zdůraznila: „Ne pojezdit."

Určitě si zalyžovat půjde ráda, ale musí se ke svému koníčku vrátit až ve chvíli, kdy ji to dovolí běh rodiny. Na lyže se ale zase určitě dostane a stihne při lyžování také relaxovat a sledovat krajinu kolem. Má ráda, když cestou nikoho nepotká nebo jen někoho známého, s kým si ještě také příjemně popovídá: „Lyžování je stále součástí mého já. Postavím se na lyže ráda, odpočinu si na nich. Lyžování je součástí mé zimní pohody, ale nemyslím už závodění."

Z olympiád má hned tři medaile

Bývalá československá reprezentantka v běhu na lyžích je trojnásobnou olympijskou medailistkou. Na svých prvních olympijských hrách v Lake Placid v roce 1980 získala bronzovou medaili v závodě na 5 km. V olympijském závodě v Sarajevu v běhu na 5 km vybojovala také bronz. Ve štafetách Jeriová vybíhala jako čtvrtá na závěrečný úsek, porazila Finku Kirvesniemiovou a slavila v cíli stříbrnou medaili. Svůj úsek zaběhla v absolutně nejrychlejším čase.