Jak jste se na portugalského soupeře připravovali?
Je to jeden z přípravným zápasů na Mistrovství Evropy. Pro nás to bude generálka na evropský šampionát. Příprava byla velmi kvalitní.

Víte už, jaké zbraně na soupeře vytáhnete?
Známe Portugalsko už z minulého roku. Hráli jsme s ním tři vyrovnané zápasy, výsledkově jsme, bohužel, ani jeden nevyhráli. Ale je to tým na naší úrovni. Nedávno s nimi hráli Slováci a vyhráli nad nimi. Takže se dá říct, že mužstva, se kterými se potkáváme, jsou vyrovnaná.

Je český tým kompletní?
Tak jak ho vybrali trenéři, tak kompletní je. V přípravě nám chyběl z rodinných důvodů jen Martin Bartoš. Toho nahradil Jirka Srbík. Jinak jsme komplet a všichni jsme zdraví.

Sehráli jste dostatek přípravných zápasů?
Myslím, že ano. V přípravě v Jablonci jsme přes měsíc. To je dostačující k tomu, abychom byli dobře připravení. Samozřejmě pak záleží, jak se načasuje forma. Základ ale máme určitě dobře nastavený.

Ty poslední, které jst sehráli s Francií, vám ale nevyšly dobře…
„Ze strany Francie to byl nejkoncentrovanější výkon. Převedli to, proč jsou týmově a individuálně tam, kde jsou. Nám se těžko hledala skulinka, jak je zastavit.“

Proč jste si pro přípravu vybrali právě Jablonec?
Už jsme tady několikrát byli a rádi se sem vracíme. Střídáme se v hotelu Břízky a ve sportovní hale i s reprezentačním týmem žen. Máme tady ty nejlepší podmínky, počínaje hotelem, přes stravování, regeneraci a samozřejmě podmínky k přípravě. Do haly chodíme krásnou procházkou pěšky. V hale pak můžeme postavit tři kurty. K dispozici máme v hale i posilovnu. Podmínky v Jablonci hodnotíme velmi dobře, je tady vše, co potřebujeme.

Vstupné na obě utkání je zdarma. Můžete vyhrát i reprezentační dres, když odpovíte správně na otázku: Na jakém místě skončila mužská reprezentace na posledním ME. Odpovědi posílejte v sms na tel. 724 482 874.