Kladno – Dukla Liberec 1:3 (-23, 30, -21, -19)
Hosté prohrávali už o čtyři body. Poprvé v úvodní sadě šli do vedení až v závěru a také zvládli její koncovku, když proměnili hned první setbol.
Nejprve jim nabídla bod chyba v kladenském poli a sadu ukončil smečí do sítě do té doby téměř neomylný Linz.
Nesmírně vyrovnané druhé dějství přineslo dramatickou koncovku. Kladno si dlouho nevědělo rady s univerzálem Polákem. Recept na něj našlo v pravou chvíli (20:23).
Severočeši sice měli několik možností set ukončit, to se ale podařilo domácím. Hosté neubránili smeč Böhma, zatímco Ticháček ve stejné situaci zahrál do autu. „Narozdíl od prvního setu jsme v koncovce propadli,“ litoval liberecký kouč Vladan Merta.
V průběhu třetí sady si Středočeši vypracovali až šestibodový náskok. Uspokojení a výměna libereckého nahrávače však udělaly své. Hosté se zklidnili, stav otočili a nechali Kladno dotrápit se ke ztrátě setu.
„Trestuhodně jsme laxním a nedůrazným výkonem sadu promrhali,“ zlobil se trenér Kladna Jan Svoboda.
Severočeši si ve čtvrtém setu stejný přepych nedovolili. Rychle získaný náskok si s přehledem udržovali a Dittrichem využili hned první mečbol.
„Hráli jsme špatně především na útoku. Už jsme měli namále ve druhém setu. Za celé utkání jsme nenašli diagonálního hráče,“ zhodnotil výkon svého týmu Svoboda.
„Bylo to celkem vyrovnané utkání, zlepšili jsme se na servisu a v tom bych viděl první klad. Druhý je, že vyjma Bízy jsme konečně všichni začali trénovat,“ uzavřel Merta.
Pořadí Kooperativa extraligy volejbalistů po 18 kolech: 1. Jihostroj České Budějovice 30 bodů, 2. VK DUKLA LIBEREC 30, 3. volleyball.cz Kladno 29, 4. DHL Ostrava 28, 5. VK Opava 28, 6. SKV Ústí nad Labem 27, 7. JMP Brno 26, 8. ČZU Praha 25, 9. VO Kocouři Vavex Příbram 25, 10. Fatra Zlín 22.