Radost svému trenérovi Romanu Karpíškovi udělal na letním mistrovství staršího žactva v Chomutově nadějný plavec TJ Bižuterie Petr Tajčman (roč. 1995) dvěma medailemi na kraulařských tratích. Nejdříve si vybojoval bronzovou medaili na sprinterské padesátimetrové trati časem 26,61 vt.

Ve své parádní disciplíně na sto metrů volný způsob si vyplaval stříbro za čas 57,28, čímž splnil nejen limit do juniorské reprezentace, ale i limit pro evropský Olympijský festival.

Dosažený čas je i o tři desetiny lepší než jeho osobní rekord. O rok starší plavci Bižuterie měli mistrovství ČR mladšího dorostu v Ostravě a i zde se čtyři kvalifikovaní plavci neztratili.

Do finále na stovku kraulem se probojoval Zdeněk Tomek a obsadil osmou příčku časem 58,92.

Zajímavým způsobem si Tomek postup do finále vybojoval, když v rozplavbě se o postup dělil na setinku stejným časem s brněnským Doubravou, ale v dodatkovém duelu jej o sedm setin porazil a vylepšil si také osobní rekord na 58,31.

Umístění dalších jabloneckých závodníků: Janoušková 10. místo na 50 metrů prsa časem 37,75, Marholt 15. místo na 50 metrů znak za 34,90 a Rejlek 18. místo na 50 metrů prsa za čas 34,14 vteřin.