Jana Přibylová se, jako dítě, až do patnácti let věnovala sportovní gymnastice a krasobruslení. Celých padesát pět roků, až do svých 70 let, na ledě téměř nestála. Ke krasobruslení ji přemluvila dcera, dnes také aktivní krasobruslařka. Tanvaldská krasobruslařka je ale všestranný sportovec. S manželem jezdili na in linech, na kole, na běžkách i na sjezdovkách. Na in linech dokonce vyhráli svoje kategorie v závodě Europamarathon v roce 2011.

První své závody v kategorii Adult absolvovala Jana Přibylová v roce 2017 v Oberstdorfu, kde získala zlatou a stříbrnou medaili. Vyhrála tam i v roce 2018 a 2019. Vozila jednu cenu za druhou z domácích i zahraničních soutěží. Z olympijských her v Innsbrucku přivezla stříbrnou a bronzovou medaili. Na jejich úspěších se velkou měrou podílí její dcera a její manžel, který je přísným a důsledným trenérem. Je jen velmi málo dnů, kde se krasobruslařka "nehýbe" a trochu odpočívá. Kouč má totiž stále připravený nějaký aktivní program.

A co říká trenér na loňský rok své svěřenkyně?

"V roce 2022 absolvovala celorepublikové závody v Liberci na Ještědské brusli a skončila na sedmém místě. Startovala i v Ústí nad Labem, kde se umístila na pátém místě. Je potřeba podotknout, že v České republice nejsou závody rozdělené podle věku, a tak závodí Jana s děvčaty od 18. let. Zúčastnila se také mezinárodních závodů v Mariánských Lázních, odkud si přivezla dvě stříbrné medaile. A velice úspěšná byla i v Obersdorfu, kde vybojovala zlatou a stříbrnou medaili," vyjmenoval loňské úspěchy František Přibyl.

V březnu 2023 ji čekají mezinárodní závody v Lodži, v dubnu v Mariánských Lázních. V květnu se zúčastní opět světového šampionátu v Obersdorfu, kde oslaví své 77. narozeniny. A na leden 2024 už plánuje účast na zimní olympiádě pro adulty, která se koná v Itálii.