Na domácí půdě nechyběli ani zástupci České republiky. Zatímco atleti měli své početné družstvo, český tým stolních tenistů byl početně skromnýL, pouze ukáš Jiruf a Dita Anderová, již zkušená reprezentantka s reálnoumedailovou šancí.

Dita se MS zúčastnila jako jediná reprezentantka, žena, České repobliky v této sportovní disciplíně. Celkem se světového klání zúčastnilo přes 120 sportovců ze 3 kontinentů, z různých států světa, například z Argentiny, ale i USA a Mexika. Byla to organizátory dobře zajištěná akce, součástí byl i společný zájezd sportovců do hlavního města, Prahy.

Celé sportovní klání se odvíjelo v bojovném, ale přátelském duchu. I ceremoniály byly důstojné. Medaile nejlepším atletům předávali například Jan Železný a  Nikola Ogrodniková. Pro Ditu to byl boj do poslední chvíle, protože úroveň stolních tenistů byla tradičně vysoká.

Iron girl
Z bazénu na koloběžku a pak ještě běh, takový byl v Brodě Iron boy, Iron girl

Dita Anderová z Tanvaldu hrála nejprve smíšenou čtyřhru. Dvojici opět vytvořila, jako již po několikáté s nejlepším hráčem Portugalska. Opět oba potvrdili své kvality a získali zlatou medaili. Dita pak ještě nastoupila do svého nejdůležitějšího zápasu soutěže, zápasu v soutěži jednotlivců. A vybojovala zlatou medaili a stal se tak mistryní světa. Po několika stříbrných a bronzových medailích na světových soutěžích v zápasech jednotlivců dosáhla vytouženého zlata. Zápas silně prožívala a po posledním vitězném míčku byla neskonale šťastná. Všichni, kdo její boj sledovali, na ni byli hrdí. Dita byla na MS dobře připravená,konečně po covidu pořádně natrénovaná. A to díky svým tréninkům s otcem i s oddílem trenéra Bradáče na Smržovce. Připravuje se i s muži, stolními tenisty v Tanvaldě.

Dita byla také nominována na Letní hry, mezinárodní sportovní akci pro mentálně handicapované sportovce v polském Krakowě. Do Krakowa ale nedorazila.

"Celá rodina jsme si z Nymburka přivezli covid, všichni jsme lehli a léčili se," uvedla maminka Dity.