Do sobotního rána 1. ledna 2022 odstartovala v Saudské Arábii proslulá dálková rallye Dakar, první letošní soutěž Mistrovství světa v dálkových rallye. A do ní vjel s obrovskou chutí a energií také Milan Engel, jablonecký rodák, na stroji KTM 450.

Startuje v nejtěžší kategorii Malle Moto, kde je jezdec odkázaný pouze sám na sebe a vše potřebné na celou soutěž se mu musí vejít do jedné bedny o objemu 80 litrů! Milan Engel vyrazil na trať první etapy z Džiddy do Hail se startovním číslem 21. Čekalo na něho v úvodní etapě 19 „ostrých“ kilometrů speciálky – rychlostní zkoušky a přejezd více než šest set kilometrů.

Pořadí v úvodním speciálu bude mít vliv na pořadí, v jakém jezdci odstartují do další etapy. V ní čeká na závodníky „ostrých“ 333 km a k tomu 181 km přejezdu, to vše již v písečných dunách. V té úvodní etapě dojel Milan Engel na 39. místě. Jak se mu bude dařit v rallye dál a zda bude následovat posun pořadím vzhůru ukáží následující etapy. 

"No nic jedeme dál. Zítra speciálka 333 km …. Servis motorky už mám hotový a zatím všechno v pořádku," vzkázal svým fanouškům po dojetí do cíle I. etapy Milan Engel.