Krátce před odjezdem do zahraničí prozradil: „Rozhodl jsem se na poslední chvíli, že se zúčastním Mistrovství Evropy v enduru, které se jede v Itálii. A když se nekoná nikde nic jiného, vezmu to jako přípravu na další Dakar,“ uvedl Engel, kterému už atmosféra závodů chyběla.

Kolem startu měl sice plno běhání a papírování, ale v sobotu se endurového závodu zúčastní. První podnik evropského šampionátu startuje o víkendu 17. – 18. dubna v Itálii v Castell di Tora. „Už se tam moc těším, bude to zase něco jiného než Dakar. Proč toho nevyužít, v rámci přípravy se mi to určitě hodí.“

Enduro jezdit umí

V Itálii ho čeká náročná trasa. Závodníci sice nevyrazí mezi duny, ale o nebezpečí nebude nouze. „Jedu na jiné motorce, je to klasická endurová, lehčí, ovladatelnější. Závody se jezdí po silnicích, na trati jsou různé přejezdy. Těším se,“ potvrdil úspěšný závodník, který už sedmkrát startoval v nejtěžším závodě na světě, na Dakaru.

Na Mistrovství Evropy musejí účastníci dodržovat přísná protiepidemická opatření. Jezdci se před vstupem do depa museli prokázat negativními testy platnými 48 hodin. Depo měli k dispozici už od čtvrtka.

Každý jezdec, mechanik a doprovod musel osobně dodat čestné prohlášení a po provedení měření tělesné teploty se teprve mohl pohybovat v depu mezi ostatními. V kategorii Over 250 4t se účastní vedle Milana Engela ještě další reprezentanti České republiky: Jaromír Romančík, Adolf Živný, Jakub Hroneš a Lukáš Vlk.

Dakar je jeho život

Poprvé se Milan Engel na startovní listině Dakaru objevil v roce 2015, to dojel třicátý a čtvrtý mezi nováčky. Nejlepší umístění získal v roce 2019, vyjel si patnáctou příčku. A o rok později dorazil do cíle šestadvacátý. Letos si hodně polepšil, protože dojel jako osmnáctý.

Milan Engel oslavil devátého dubna třicetiny. Je sedmnáctinásobný mistr České republiky v kategoriích Enduro, Enduro sprint a Cross country. Osmkrát startoval na motocyklové Šestidenní a třikrát v ní dojel na zlatou medaili. V anketě Sportovec Jablonecka 2020 získal cenu Fair play.