Nicméně hřiště v Jablonci nebude jediným místem, kde se bude odehrávat boj o evropský primát kadetů. Hrát se bude i na stadionu v Liberci za Tipsport arenou.

Česká republika na posledním kadetském mistrovství dosáhla na stříbrný úspěch, který bude chtít v Jablonci minimálně zopakovat, ideálně by jej chtěl tým ještě vylepšit.

V roce 2007, kdy se naposledny na hřištích v Liberci a Jablonci nad Nisou hrálo ME kadetů, získala česká reprezentace zlaté medaile.

Hned první den jsou na programu tři zápasy v Jablonci a jeden v Liberci. V 10:30 hodin se v Jablonci odehraje zápas skupiny B mezi Holandskem a Rakouskem, druhý zápas skupiny B je na programu ve 12 hodin v Liberci, kde se utká Německo s Ukrajinou. Úterní program pokračuje v Jablonci. Zápas skupiny A mezi Ruskem a Švédskem začíná ve 14 hodin. Hlavní utkání, před kterým bude oficiálně zahájeno celé mistrovství Evropy, startuje v 17.30 hodin a střetne se Česká republika se Slovenskem.

Ve středu se pak v Jablonci střetne Rakousko s Německem od 10.30 hodin. Druhý zápas skupiny B je tentokrát také v Jablonci a představí se v něm v 14 hodin Ukrajina s Holandskem. Na libereckém hřišti diváci uvidí duel Slovenska s Ruskem v 16 hodin a druhý mač skupiny A se hraje v Jablonci od 17.30 hodin.

Poslední duely základních skupin se odehrají ve středu. A to v následujícím pořadí. Skupina A - Švédsko vs. Slovensko (10.30 hodin v Jablonci), Česko vs. Rusko (17.30 hodin v Jablonci). Skupina B - Německo vs. Holandsko (14 hodin v Jablonci), Rakousko vs. Ukrajina (16 hodin v Liberci).

Dále jsou na programu zápasy o konečné umístění. Nejlepší dva týmy z obou skupin jdou tradičně do semifinále. Obě se budou hrát v Jablonci, a to první je na programu v pátek od 14 hodin. Druhé semifinále by mělo odstartovat v 17.30 hodin.

Tentýž den se odehrají první dva zápasy o konečné umístění třetích a čtvrtých týmů ze skupin. V Jablonci se bude hrát tento duel mezi třetím z B skupiny a čtvrtým z A skupiny v 10.30 hodin. Liberec pak bude hostit zápas třetího týmu A skupiny proti čtvrtému z B skupiny se začátkem v 14 hodin.

V sobotu pak bude dopoledne pokračovat zbytek zápasů o konečné umístění (v 10.30 v Jablonci a v 11 hodin v Liberci). Pak přijde vyvrcholení celého turnaje. Nejprve se v Jablonci odehraje zápas o třetí místo, ten by měl začít v 14 hodin. Od půl šesté odpoledne je pak na programu finále Mistrovství Evropy kadetů 2012.