VK Malá Skála - Volejbal Kladno B 2:3 (-22,23,-22,20,-13)

Začátek prvního setu se domácím hráčům Malé Skály vůbec nevydařil. Kladno tlačilo kvalitním skákaným servisem, se kterým domácí hráči měli velké problémy. Celý první set si Maloskalští zvykali na tvrdý servis a rychlou hru soupeře, na kterou již nedokázali zareagovat a první set prohráli těsně v koncovce 22:25.

Druhý set však Maloskalští začali lépe na servisu, kterým dost znatelně potrápili soupeře, také na útoku se začali domácí úspěšně prosazovat, a to ze středu skvělé hrající kapitán Martin Mařík, ale i domácí univerzál Tomáš Pastuch. Do koncovky domácí šli s dvoubodovým náskokem a ten se jim podařilo uhájit a vítězí ve druhém setu 25:23.

Třetí set se nesl ve stejném tempu jako ten předchozí, hráči Malé Skály předváděli perfektní výkon, ale ani soupeř nepolevil, střed a koncovka setu byla velmi vyrovnaná a hráči obou týmu se přetahovali o každý bod. Nakonec se ale ze třetího setu radovali hosté a to poměrem 22:25.

volejbal Malá Skála
Volejbalisté Malé Skály v Praze jednou bodovali, podruhé doplatili na chyby

Ve čtvrtém setu Maloskalští zabrali, a to konkrétně skvěle hrající Vladimír Chum a Ondřej Kovář, kteří svými útoky a kvalitními bloky získali pro domácí důležité rozdílové body. S tímto bodovým náskokem si domácí s klidem pohlídali koncovku čtvrtého setu, ve kterém zvítězili 25:20. A o tom, kdo si odveze druhý bod, tak musel rozhodnout tie break.

Pátý set začal opět velmi vyrovnaně, hráči obou týmu předváděli skvělou hru s minimem chyb a bylo jasné, že o vítězi bude rozhodovat i sebemenší chyba. Za stavu 12:12 přišla ale sporná situace, kdy hostující nahrávač zahrál nečistý úder, avšak přes protesty domacích hráčů rozhodčí rozhodl ve prospěch hostů a vyvedl tak domácí z míry. Následně přisla chyba na přijmu a tu již nedokázali zvrátit  a prohráli pátý set 13:15, a tak i celý zápas 2:3 na sety.

Sestava: Preisler, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Folprecht

Střidali: Novák, Hořák, Melich a Anděl

VK Malá Skála - Volejbal Kladno B 3:0 (24,16,19)

Do druhého zápasu, s lehce obměněnou sestavou, nastoupil na post univerzála Tomáš Melich. Maloskalští do toho vlétli hned od začátku, kdy soupeře zásobovali velmi kvalitním podáním, se kterým měli hosté velké problémy, i přes drobné zaváhaní v průběhu setu dokázali domácí urvat koncovku ve svůj prospěch, obzvlášť díky skvělým zákrokům v poli libera Michala Folprechta. A podařilo se jim tak zvítězit v prvním setu 26:24.

Druhý set začal pro domácí velmi dobře, kdy hlavně skvělou obranou a těžkým servisem po zbytek setu nepustili soupeře ke hře a s přehledem zvítězili 25:16.

Ve třetím setu si Maloskalští opět vytvořili několikabodový náskok, který bez větších problémů dokázali udržet a vyhrát třetí set 25:19 a tím zvítězit i v celém zápasu 3:0.

Druhý zápas okomentoval kapitán domácího celku Martin Mařík: "Bylo super, že jsme si udrželi tempo z dopoledního zápasu a dokázali jsme tak vyhrát první dva sety. S výkonem ve třetím setu nejsem spokojený, vypadli jsme z tempa, ale naštěstí díky četnosti chyb soupeře na servisu, tak jsme dokázali koncovku uhrát a sebrat body, které nás posunuly blíže k získání bronzu na konci sezóny."

Sestava: Preisler, Chum, Mařík, Melich, Macháč, Kovář a libero Folprecht

Střidali: Novák, Pastuch a Anděl