Fbc Sršni Ralsko – FLORBAL JABLONEC 6:8 (2:2, 2:1, 2:5)

V novoborské hale nastoupil Jablonec proti týmům Fbc Sršni Ralsko a Vlci SFbK Frýdlant. Zápas proti Ralsku se rozhodně nevyvíjel dle představ Jabloneckých. Skóre zápasu sice otevřel ve třetí minutě jablonecký Jan Mikula po krásném pasu Hujera, nicméně necelé tři minuty poté srovnal přesnou střelou Josef Pobuda. Následný průběh utkání byl velmi vyrovnaný a ani jednomu z týmů se nedařilo odskočit o více jak jednu branku.

ROZHODČÍ VYLUČOVAL

V zápase byl k vidění taky nezvykle vysoký počet vyloučení na obou stranách. „Nemyslím si, že utkání bylo nějak výrazněji tvrdší než jiná utkání v naší lize. Rozhodčí ovšem nastavili laťku trestů velmi nízko a těžko jsme si na to zvykali,“ vysvětluje Michal Král dlouholetý hráč Jablonce.

Ten dokonce vyfasoval za jeden z obranných zákroků vyšší, pětiminutový trest. „Faul to zřejmě byl, ale vyšší trest mi přišel celkem přísný,“ dodává Král. Vysoký počet oslabení také významně oslabil tradiční jablonecký brankostroj. Po dvou třetinách prohrával Florbal Jablonec 3:4 a vypadalo to, že na oslavu mistrovského titulu si bude muset ještě počkat.

Ve třetí třetině se ráz utkání nezměnil. Oba týmy se přetahovaly o vedení, ale vždy byl soupeř na dostřel jedné branky. Když byl poté čtyři minuty před koncem utkání vyloučen domácí Jan Havel za sekání, vypadalo to s jabloneckým týmem bledě.

SRŠŇŮ SE NEZALEKLI

K radosti jabloneckých příznivců se ale podařilo bodavé Sršně z Ralska ubránit. Navíc v závěru oslabení utekl rychlonohý Zbyněk Hujer a vteřinu před návratem Havla do hry upravil na 7:6 pro Jablonec. Ralsko poté zkoušelo s prázdnou bránou a šesti muži v poli vyrovnat, ale psychickou výhodu měl Jablonec. Zkušeně power-play ubránil a v čase 44:59 potvrdil vítězství do prázdné brány zkušený Jan Havel.

Branky: 6. Josef Pobuda, 15. Tomáš Böhme, 20. Pavel Carboch, 25. Tomáš Böhme, 37. Dušan Račák, 41. Pavel Carboch 3. Jan Mikula, 11. Zbyněk Hujer, 20. Lukáš Jarolímek, 36. Lukáš Jarolímek, 39. Vojtěch Čivrný, 40. Michal Král, 43. Zbyněk Hujer, 45. Jan Havel; rozhodčí: Jakub Mauer Jan Pondělíček; vyloučení: 5 + Pavel Carboch ČK 1, 5 + Michal Král 5 min.; využití: 2:0