Koberovští elévci tento turnaj okusili už v minulém ročníku, kdy z osmi zápasů vyhráli pouze jeden, jinak vše prohráli. Tento rok už však věděli, co turnaj obnáší a po celoročním úsilí byli na turnaj velmi natěšení. Kromě elévů do turnaje ve své kategorii nastoupili i koberovští přípravkáři, pro které to byla premiéra. Ačkoliv trenérský tým neočekával velké úspěchy, oba týmy překvapily a udělaly velkou radost všem, včetně koberovských fans.

Před samotným turnajem nastoupil tým přípravky na počátku května v rámci přípravy v Huntířově n/J, kde postupně smetl Alšovice 14:3 a poté i domácí borce 10:4. Elévové si k přípravnému zápasu vybrali dva turnovské týmy, které v půlce května též porazili. Ani přes tyto pozitivní výsledky týmy neusnuly na vavřínech a až do posledního tréninku hráči makali, aby byli plně připraven
Do mezinárodního turnaje vstoupily oba týmy pod vedením trenérského kvarteta ve složení Tomáš Fabián, Michal Fabián, Lukáš Hlava a Štěpánka Vodhánělová. Za přípravkový tým bylo nominováno 10 hráčů a elévský tým se skládal dokonce z 12 hráčů.
Na úvod turnaje se střetly v kategorii přípravek Kobry Koberovy vs. SK Florbal Benešov. "Ačkoliv jsme zápas rozehráli nad očekávání dobře a vsítili první dvě branky, soupeř trestal naše chyby a vyhrál 6:8," řekl k zápasu Tomáš Fabián.

Zároveň vstoupili do turnaje i hráči elévů – VOSY Koberovy. V prvním utkání změřily své síly s FBK Piráti Sokol Chrudim a zápas zaslouženě vyhrály 10:4. Do druhého utkání VOSY vlétly na favorizovaný tým ASK Lovosice a zvítězily 5:2. Své utkání následně odehrály i KOBRY a dle očekávání na silný tým SK Bivoj Litvínov 2010 nestačily a prohrály 1:8. Hodnocení ze strany trenérů bylo spíše kladné, ale i přesto bylo na hráčích přípravky vidět zklamání, ale i odhodlání do dalších utkání.

Další hrací den hráči přípravky převlečení do dresů, probudili trenérský tým a týmově prohlašovali, že dnes vyhrají. "Budíček to byl tedy skvělý a všichni jsme byli napjatí, zda Kobry svoje očekávání naplní. Po snídani jsme se rychle rozehřáli a přípravka odehrála zápas proti zkušenějším hráčkám z týmu FA Mladá Boleslav. I když se jednalo o prohraný zápas poměrem 3:7, hráči byli stále odhodláni vyhrát neboť je čekal tým AC Sparta Praha. Nebyl však čas ani nijak zhodnocovat zápas přípravky a všichni jsme se rychle přesunuli na zápas elévů, kteří nastoupili proti týmu Start 98 Táborská," popsal atmosféru Tomáš Fabián.

Pražský tým od počátku zlobil, a to především z bezprostřední blízkosti koberovské skvělé golmanské jedničky. Po pár ,,nevinných“ střelách, které brankářka nemohla vidět z důvodu skvělé pražské clony, VOSY rychle prohrávaly 0:2. "V zápasu jsme byli lepším týmem, ale bohužel nám nebylo dáno. Po pěti nastřelených tyčkách, dvou neproměněných vyložených brankových příležitostí a třech nastřelených snižovačů jsme soupeři podlehli 2:3, uvedl trenér.

Na Vosách bylo vidět velké zklamání a trenéři měli co dělat, aby hráče opět dostali do veselé atmosféry. Po krátké přestávce nastoupila kobřata proti již zmiňovanému týmu AC Sparta Praha. Tento slavný název v některých jedincích před samotným utkáním vyvolával zděšení a strach. V někteřích zase naopak chuť se porvat se slavným názvem a ukázat, kdo vlastně Koberovy jsou. "Po opravdu rychlém nástupu naši malí borci vyhrávali už 3:0 a koberovská lavička byla náhle plná usměvavých tvářiček. Po dalších několika direktech jsme vyhráli 9:0. Všichni plní optimismu jsme se přesunuli na další zápas koberovských, tentokrát elévů, kteří se chystali smlsnout si na libereckém týmu DDM Liberec ,,B," popsal atmosféru Tomáš Fabián.

V zápase koberovští borci již od počátku dominovali a zcela zaslouženě vyhráli 14:0. Jeden z rodičů výhru zhodnotil slovy:,,Týjó, takovej válec nemaj ani v Koberovech silničáři.“ (v té době se totiž pracovalo na nové silnici vedoucí z Malé Skály do Koberov). To, že ,,vesnický“ tým v tuto chvíli jede na vítězné vlně dokázali následně i Kobry a s tým FBC Liberec vyhrály 6:3. Po rychlém občerstvení elévy čekal doposud neporažený tým Kanonýři Kladno. V tomto velmi těžkém utkání zahráli skvěle a vyhráli 8:4. Kladenští po zápase nechápali, co se to stalo a jaký tým je vlastně porazil. Za to Koberovští po konečném hvizdu doslova zavalili gólmanku, která tým v mnoha chvílích podržela.

Po kladenském skalpu Vosy poskočily na druhé místo tabulky a těšily se na nejtěžšího soupeře z Mladé Boleslavi. Všichni věděli, že v tomto utkání se bude hrát o vše. Důležité však bylo ještě poslední utkání elévů a to s týmem Florbalová škola Plzeň. "Se soupeřem jsme rychle vyhrávali 3:0, ale jelikož jsme usnuli na vavřínech, zápas jsme nechali velmi zdramatizovat a soupeř upravil konečné skóre na 3:3. I přes obdržené tři branky musíme vyzvednout opět naši brankářku, díky které jsme zápas neprohráli," řekl koberovský trenér.

Šňůru zápasů zakončily Kobry, když vyzvaly pražského soka Start 98 Táborská. Ve vypjatém utkání jim však soupeř uštědřil porážku v poměru 2:5. Po krásných zápasech, a pro trenéry nečekaných výhrách si oba týmy, včetně toho trenérského hrací večer velmi užily. Další den hráči obou týmů byli vyčerpaní, a to i po psychické stránce. Trenérský tým se tedy snažil opět nalézt týmového ducha a zase všechny navnadit na veselou atmosféru, případně na vítěznou vlnu. Po pár instrukcích Michala Fabiána tým elévů započal ,,match o vše“ s Florbalovou Akademií Mladá Boleslav.

I v případě koberovské výhry ještě nebylo zcela jisté, zda Koberovy postoupí Hráči již od počátku hráli předem domluvenou hru a snažili se Boleslavské nepouštět do vyložených šancí a zbytečných střel. Chvílemi šlo z obou stran o velmi tvrdou hru, kterou však rozhodčí toleroval. V zápase soupeře od počátku nenechali vítězit, vždy pouze gólový poměr korigoval. Nakonec po vynikajícím týmovém výkonu byla výhra ,,doma“ a to v poměru 5:3.

Prohru svého týmu neustál trenér Boleslavských a bez rozloučení a podání ruky odešel ze hřiště. "Toto utkání pro nás nevypadalo vůbec dobře neboť tým FA Mladá Boleslav vyhrával od počátku. Nakonec však skončilo smírně 3:3 a my jsme na úkor FA Mladá Boleslav postoupili do osmifinále z druhé příčky. Radost byla obrovská. Během utkání našich soků v kategorii elévů své poslední utkání odehrál i tým koberovské přípravky, kdy porazil tým FBC Panthers Liberec 5:3, dodal trenér Fabián.

Všichni byli nadšení a čekali na osmifinálový zápas Vosáků. Všichni už byli velmi unaveni a nikdo nevěděl jakou laťku Koberovy ještě překonají. Po krátké přestávce se dostavili do haly a zjistili, že pokud chceme pomýšlet na čtvrtfinále, musíme porazit Florbal Tachov. Už od počátku v zápasu dominoval soupeř a nejen trenérský tým viděl, že tréninky v Tachově se vedou více florbalově než všestranně. Soupeř tento zápas jasně vyhrál a to rozdílem třídy," řekl k utkání kouč Koberov. Po konečném hvizdu na ukazovateli svítilo skóre 1:6 pro tachovské přemožitele. Tým Tachova po koberovském skalpu postoupil až do finále, kde podlehl až týmu Black Angels 2007.