Jasnými vítězi se stali Markéta Davidová a Michal Krčmář. Neměli přemožitele. Po závěrečném kolečku si oba už oddychli a těší se nyní na několik týdnů volna. Markéta má jasno: „Těším se, že budu chvíli dělat to, co chci. Asi budu hodně u koní.“ A Michal se těší na rehabilitaci: „Několik posledních závodů jsem už jel s bolestmi zad.“

Závod s účastí všech seniorských a juniorských reprezentantů se konal za jarního počasí, v den, kdy teploty dosahovaly až dvaceti stupňů. Byly roky, kdy organizátoři z SKP Kornspitz Jablonec řešili nedostatek sněhu z důvodu slabé zimy. Dnes, i přes jarní teploty, sice také nebyly kolem areálu sněhové mantinely, ale areál byl dobře připravený a závodníci vyrazili do kvalitních stop. A nechybělo ani trestné kolečko.

biatlon anketa
KVÍZ: Biatlonistům skončila sezóna. Víte o nich všechno?

I když o pár desítek metrů za biatlonovým areálem už zavládlo jaro, účastníci si užívali dostatek sněhu i příjemnou diváckou kulisu. Reprezentanční tým dorazil v kompletní sestavě. Do závodu nenastoupila z důvodu zranění jen Tereza Voborníková. O to víc mohla fanouškům splnit přání, když ji požádali o společnou fotografii. Také ostatní reprezentanti se stali terčem zájmu diváků, sběratelů fotografií, "seflíček" nebo podpisů. A pak už se konečně mohli začít těšit na zaslouženou dovolenou.