Závodníci se utkali ve svých věkových kategoriích a váhách. Pozorně sledovali,jak soupeřům přibývají body. „Judo opět zaplnilo halu a zaplní ji ještě zítra. Jsme také pořadateli závodu pro děti od devíti do patnácti let. Jedná se o druhý ročník regionální soutěže Samurajská katana.Očekáváme tři sta závodníků,“ uvedl ředitel závodu.

V jablonecké Městské sportovní hale se pralo víc jak 1400 mládežníků, od žáky až po juniory.
Úspěch je bonus, hlavně, když judo přiláká co nejvíce mládeže

Samurajská katana je čtyřkolová soutěž jednotlivců. Přihlásit se může každý oddíl, který má chuť se o katanu poprat. Podle umístění se pak určí nejúspěšnější oddíl a ten si odveze Samurajskou katanu, putovní trofej. „Zatím má katanu Turnov, uvidíme, jak se nám bude dařit. Šance máme, popere se za nás dvaadvacet malých judistů,“ plánoval před dalším velkým víkendovým kláním ředitel obou soutěží Michael Mann.

Jablonecký deník. Ilustrační foto.
KRÁTCE: Co se děje na Jablonecku? Přečtěte si stručný přehled

Na průběh mistrovství dohlížel také Roman Kalous, sportovní ředitel Českého svazu juda a na adresu jabloneckých pořadatelů nešetřil slovy chvály: „Patří k nejlepším pořadatelům. Tým lidí, který připravuje nejen toto mistrovství, ale také březnovou Velkou cenu v judu, na které startuje přes tisíc závodníků a další akce, odvádí vždycky výbornou práci. V Jablonci to pokaždé všechno šlape. Z pohlednu vedení Českém svazu juda, který všechny tyto akce zastřešuje, patří jako pořadatelé na druhé místo, hned za Ostravou. Tam mají ale daleko jiné zázemí,“ chválil zástupce nejvyššího judistického orgánu.

Žáci ze ZŠ Mozartova vyhráli kategorii mladších a zúčastní se finále v Liberci. Radost měl organizátor Michal Polman, který je zástupcem ředitele této školy a také Vojta Kubista (vlevo), prvoligový hráč FK Jablonec.
Mozartovka a Smržovka budou hrát finále

Po víkendových soutěžích se už jablonečtí judisté těší na prázdniny. Čeká je ještě několik menších závodů. Ale pak se sejdou až v polovině srpna na soustředění v Jizerských horách, na chatě Slovanka, kam jezdí už mnoho let. A v polovině září naskočí do prvních závodů.