Do nabitého startovního pole v čele s kanoistickými velmocemi ověnčenými tituly Mistrovství Evropy i Mistrovství světa z Ruska, Německa a Ukrajiny a dalších jedenáct států vyrazil jablonecký tým bojovat ve třech kategoriích: premiér mix 20 lodí a premiér Open a Women malých 10 lodí. Čekaly je závody na tratích 200, 500 a 2000m, kde se krátké tratě jedou po sedmi lodích na vybojkovaných drahách a 2000m intervalově na pětisetmetrovém oválu se třemi otočkami.Po nádherných soubojích se ženy RK Dragons staly poprvé mistryněmi Evropy na malých lodích, a to hned dvakrát, na tratích 500m a 2000m a k tomu přidaly ještě druhé místo na 200m.

Svěřenkyně  trenéra Honzy Štola si nenechaly ujít další "letní" turnaj. A předvedly hodně dobré výkony.
FOTO: Jablonecké Čertice hrály na turnaji v Jehnědí

Velká mixová posádka pak vybojovala čtvrté místo na 2000m. Od bronzu ji dělil pouze dračí vous. Stejné posádce patřilo také páté a sedmé místo na krátkých tratích. „Muži na malých lodích příliš nejezdí, a tak nás šestá pozice na 2000m v tak nabité konkurenci příjemně překvapilo. V roce, kdy náš oddíl RK Dragons Jablonec na podzim oslaví deset let, je to nejlepší možný začátek oslav.Chtěl bych poděkovat všem členům za skvělou reprezentaci oddílu i Městu Jablonce nad Nisou a všem fanouškům za podporu,“ uvedl za členy všech posádek Tomáš Svolinský.

Trenér Josef Hnídek byl s výsledkem zápasu v předkole Mol Cupu spokojený. Ve Štětí jeho tým vyhrál a postupuje.
Hamry v předkole Mol Cupu vyhrály, uvítají na hřišti druholigový Varnsdorf

Letos jablonecké dračí lodě ještě čekají tři závody Českého poháru, Mistrovství republiky v Račicích a některé členy na konci srpna také Mistrovství světa národních posádek v Thajsku. V Seville se jelo jak na velkých lodích pro dvacet pádlerů, tak na lodích s polovičním obsazením, kdy na jednotlivé vzdálenosti vyjely nejprve mixové posádky, poté ženské a mužské týmy. Českou vlajku bylo na stupních vítězů vidět celkem 29×, 8× na nejnižším třetím stupínku, 12× z toho vyšla druhá příčka a 9 × si posádky z RK Dragons pověsily na krk zlatou medaili. Šest českých týmů předvedlo kvalitní medailovou sklizeň. Přes dva tisíce let stará tradice pádlování na dračích lodích pochází ze starověké Číny. První ročník prvního Pražského festivalu dračích lodí se konal roku 1998.