Jablonec – Sokol Libčice 25:25 (11:11)

V městské hale patřil celý den házené. Dopolední turnaj přípravek a minižáků za účasti Liberce, Jičína, Náchoda a domácích představil více než sto nadějí tohoto sportu. Slavnostního zahájení se ujal jablonecký náměstek pro ekonomiku Štěpán Matek. Po turnaji žactva nastoupili k vítěznému utkání jablonečtí dorostenci, kteří porazili Loko Vršovice.

A po nich vybojovalo důležitý bod jablonecké áčko v boji s Libčicemi. A nakonec se představilo i jablonecké béčko v derby se Železným Brodem, které sice prohrálo, ale podařený „Den s házenou“ to narušit nemohlo.

Zápas A týmu byl vyrovnaný, Libčice dobrou obranou likvidovaly útočné nájezdy jabloneckých a trestali sebemenší chybičky domácích. Hostující Hora to ovšem s obranou za stavu 4:9 přehnal a za velmi tvrdý faul na Krčku dostal přímou červenou.

Jablonečtí též přidali v obraně, konečně se začali prosazovat z rychlých přechodů. Podařilo se jim dohnat ztrátu za poslední tři minuty, kdy ve 27. minutě první půle prohrávali 7:11 a podařilo se jim srovnat na 11:11. Do druhé půle ovšem opět lépe vstoupili hosté a získali zpět tříbrankové vedení během chvilky.

Zkušený Svoboda vzal na sebe zodpovědnost a čtyřmi brankami v řadě poslal Jablonecké zpět do vedení 15:14. Pak se obě družstva již střídala ve vedení, ani jedno nezískalo větší náskok. Škoda posledních minut, kdy nejdříve domácí v rychlém přechodu vytvořili úplně zbytečnou chybu a ve 30. Svoboda dal pouze břevno.

Trenér Jablonce František Dědeček: „ Libčice jsou velmi zkušený tým, který má výborné individuality. Právem bojují o první místo, tabod je pro nás asi zisk. Kdybychom v určitých situacích byli chytřejší, mohli jsme mít dva body. Den s házenou se povedl, děkuji všem, kteří se podíleli na jeho průběhu.“

Sestava a branky jabloneckého týmu: Hlinka– P Trejbal 8, Svoboda S. 7, Říha 3, Šatava 2, Krčka 1, Svoboda T 1, Smrček 1, Hlinka R. 1, Novotný 1, Žák, Jandera, D. Trejbal, Radosta.