„V české skupině se ho zúčasňuje šest týmů. Tentokrát se bude rozhodovat o tom, kdo postoupí do finálové skupiny, kde se potká se čtyřmi nejlepšími z moravské skupiny, “ informoval o judistickém klání ředitel akce Michael Man.

PŘIJELI ZE VŠECH KOUTŮ

Na žíněnkách se prali dorostenci z celé republiky, nechyběl sousední Liberec, přijely týmy až z Prachatic, Plzně, Prahy, Litoměřic a dalších měst.

„Naším cílem je probojovat se do finálové skupiny. Šance na to určitě máme,“ zdůraznil v průběhu závodů Michal Man a odhadoval, že úspěšný bude Matyáš Sobota nebo Marián Valeš, Honza Hruška, Ludvík Jelínek, ale i další. „Velká konkurence a vyhecované utkání bude s Judo klubem Liberec, s Litoměřicemi nebo s Prahou. Je to velmi vyrovnaná skupina, ve které se potkají kvalitní judisté,“ předpovídal ředitel soutěže.

PRALI SE JAK O ŽIVOT

Během soubojů se ale ukázalo, že do Jablonce přijeli opravdu namakaní soupeři, na které tentokrát nestačili. Domácí kombinovaný tým bojoval ve složení Klazar( UL), Hruška, Urbánek (UL), Baťka (Chlumec), Jelínek, Sobota, Valeš, Zvěřina (Kyklop).

Jablonečtí porazili Plzeň a Prachatice, remizovali s USK Praha. Zápasy s Litoměřicemi a Libercem ale prohráli. Tým podal slušný a vyrovnaný výkon. Na postup do finálové skupiny to ale nestačilo. Hned v první zápase se vážně zranil Tomáš Klazar. Do dalších bojů neměl pak Jablonec obsazenou váhu do 55 kg. Následně bojoval s pohmožděným ramenem i Jan Hruška, který nemohl nastoupit v rozhodujícím posledním utkání proti Liberci. I tak ale výkony jednotlivců potěšily.

HOLKY JIM FANDILY

Oporami domácího týmu byli především Sobota, Valeš, Baťka a Urbánek. Dalšími, které se sice nepraly, ale bylo je pořádně slyšet, byly oddílové parťačky, jablonecké judistky. Svoje kamarády nejen povzbuzovaly, ale rovněž oddílovým borcům připravily a pak také sklidily tatami. „Jsou to prostě super holky,“ vyslali pánové na jejich adresu slova uznání.

Rychlé uzdravení popřáli všichni posile z Ústí, Tomáši Klazarovi: „Přejeme do nemocnice brzké uzdravení. Tomáš je bojovník a opravdový srdcař, takže se těšíme, že se k týmu po uzdravení opět připojí,“ vzkázali závodníci z jabloneckého Judo klubu. Judisti a judistky čeká po náročné sezóně plné tréninků a závodů zasloužené prázdninové volno. Sejdou se na týdenním společném soustředění 18. srpna. A tradičně to bude opět na chatě Slovanka.