„S účastí jsme velmi spokojení. I do dalšího závodu štafet, který bude odpoledne, jsou přihlášené tři stovky závodníků,“ uvedl ředitel závod Jan Picek.

DORAZILA I VEŘEJNOST

Již 13. ročník běhu Petit Prix 2018 připravili opět pořadatelé z Tatranu Jablonec. „Potěšilo nás, že přijeli nejen závodníci organizovaní v oddílech orientačního běhu, ale také veřejnost, například hodně dětí a také rodičů s dětmi. Napomohlo tomu určitě i počasí, které nám vyšlo, nepršelo a nebyly už tak vysoké teploty jako v minulých dnech,“ dodal Jan Picek.

Sobotní dopolední závod byl určený pro jednotlivce. „Čekala je krátká trať, kterou stavěl Martin Posselt mladší. Připravil běh na zhruba 35 minut vítězného času v délce necelých čtyř kilometrů,“ doplnil ředitel závodu.

ČEKAL JE NOVÝ TERÉN

Tratě závodu kolem rozhledny Slovanka si účastníci pochvalovali. Pořadatelům se totiž podařilo zmapovat zcela nový, zajímavý terén. „Jsme rádi, že jsme našli kousek Jablonecka, který ještě nebyl zmapovaný,“ řekl Jan Picek. V odpolední hodinách nastoupily na start tříčlenné štafety. Počet běžců byl kolem tří stovek. Jeden úsek měřil tři až pět kilometrů. Vítězný čas odhadovali pořadatelé na třicet minut, před sebou měly týmy hodinu a půl soubojů v lesním porostu.

Barvy Tatranu Jablonec hájili v několika kategoriích, především v žákovské a také, jak připomenul Jan Picek: „V kategorii D 21 nastoupí naše dámy“. Zdůraznil, že boj i odpoledne se očekávaly na trati náročné a dramatické souboje o prvenství.

DALI SI TŘEBA KLOBÁSKU

Kolem rozhledny a chaty Slovanka vypuklo celodenní lidské hemžení. Pořadatelé proto nezapomněli ani na zasloužené občerstvení v cíli, kde si mohli závodníci po zásluze osladit život a doplnit energii dobrou bábovkou nebo koláčem. Dojmy si sdělili u kávy. Nebo zašli na dobroty do chaty. Tam usměvavý Pavel Trojan za pultem vyjmenoval nabídku, ze které si určitě každý vybral. „Samozřejmě nabízíme výborný guláš. Nechybí ani klasická klobáska a v nabídce je pro děti třeba nudlová polévka. A kdo má rád trochu hustší, tak si pochutná na naší bramboračce. A klasicky jde na odbyt párek v rohlíku. S pivem to nepřehánějí, protože jsou to většinou řidiči. Od pořadatelů jsme byli o tak velkém počtu lidí informovaní, takže nás to určitě nezaskočilo.“

BĚH PRO VŠECHNY

Akce určená pro všechny věkové kategorie potvrdila, že orientační běh je stále vyhledávanější sportovní disciplínou, která svede dohromady sportovce nejen z regionu, ale z celé republiky. Je to sport, ve kterém si i na Slovance někteří sáhli na dno svých sil. Ale byli i takoví, kteří do cíle doběhli s úsměvem na rtech a sdělovali si dojmy z trati, kde to šlo, nešlo, kde zaváhali. Další část závodu Petit Prix 2018 startovala u koupaliště v nedaleké Nové Vsi. I tam se počet účastníků počítal do stovek.

Nejlepší z Tatranu
Závody štafet:
D14: 6. Pesničáková, Zoubková, Vokušová. H14: 1. Pokorný, Mastník, Tkáč. DH10L: 2. Nožičková, Miková, Růtová; 4. Vokurka, Cingl, Krejčí, 5. Mastníková, Pražáková, Podoubská; DH12: 1. Dejnožka, Míka, Mairich, 2. Skalová, Nožička, Zurynek, 4. Savruková, Háková, Štemberová, 7. Dušková, Ryšavá, Baloghová;
Jednotlivci krátká trať:
D10: 4. Eva Nožičková; D12: 1. Adéla Savruková; H10: 1. Jan Nožička; H12: 1. Filip Mairich.