„Pořádáme Svijana Challenge Cup 2019 zase pro kluky z celé republiky. Sami jsme kdysi na takové akce jezdili, tak teď jsme ji chtěli zorganizovat my pro ostatní,“ uvedl za pořadatelský tým jabloneckého florbalu hlavní organizátor Tomáš Vokurka. Ten měl akci organizačně na svých bedrech spolu s Lukášem Pfeifferem.

Do Jablonce na čtvrtý ročník Svijany Challenge Cupu 2019 přijelo dvanáct mužstev, které pořadatel rozdělil do dvou skupin. Liberecko reprezentovala dvě mužstva, ta mohla být i smíšená. „Obávali jsme se už prázdninového termínu, ale neměli jsme na výběr. Ale přihlášení dorazili, týmy se sem vracejí, naše akce se jim líbí. Na soupiskách jsou hráči neprofesionální, ale i profíci nebo známý sportovci z kraje, například hokejista Kamil Bříška,“ řekl k soupisce pořadatel.

I když hlavní hvězdy z loňského ročníku tentokrát chyběly, hlavní pořadatel už v průběhu poznal, kdo má šanci dostat cenu nejvyšší. Tou byl nejen pohár, ale hlavně sud lahodného piva. „Na turnaji hrají registrovaní i neregistrovaní, zkušení profesionálové i ti, kteří si chtějí zahrát jen pro radost. Rozlosování týmů ale hlídáme, aby se nikdo nemohl cítit v nevýhodě,“ řekl Tomáš.

Na vítěze čekal padesátilitrový sud svijanského piva, pohár, medaile a také luxusní florbalový balíček, ve kterém vítězové objevili např. ručníky, trička, šortky… Ceny si odneslo osm nejlepších mužstev. Účastníci finálových bojů se mohli letos těšit na ceny v hodnotě třiceti tisíc korun.

Rozhodčí byli nestranní a spravedliví. Z průběžných výsledků byli znát ti nejlepší. „Výborně dopadly oba týmy z Liberce. Pražští Tygříci, mladí kluci, měli od začátku šanci na dobré umístění. A Rybičky závěr turnaje také zvládly výborně“ informoval Tomáš Vokurka a poděkoval zároveň Městu Jablonec, jablonecké Městské hale a všem sponzorům, bez kterých by se organizátoři neobešli.

Pořadí: 1. Royalos Katon Liberec, 2. IBK Šídlos tygřík, 3. FBC Panthers Liberec, 4. Rybičky jsou fajn.