„Bohužel jsme oba prohráli jeden o čtyři a druhý o šest bodů. Myslím, že soupeřky ze Škody Energo Mladá Boleslav nebyly zase tak silné, ale my jsme udělali hodně chyb. Například jsme neproměnili v prvním zápase čtrnáct trestných hodů a prohráli jsme o čtyři body. A v dalším utkání jsme měli jednadvacet zkažených přihrávek a prohráli jsme o šest bodů,“ vyjmenoval hlavní argumenty trenér basketbalistek Jan Čmejrek.

NA NIC SE NEVYMLUVÍ

Soupeřky hrály agresivně, ale jablonecké ženy nebyly schopné zareagovat tak, jak to říkal trenér, že přihrávku musí nejdřív naznačit a pak ji využít. „Nemůžeme se vymlouvat na to, že špatně pískali rozhodčí nebo že byl soupeř lepší. Holky to mrzelo. Místo pátečního přípravného tréninku jsme hned hráli. A to bylo znát,“ dodal kouč. I tak ale do Vánoc mohou po zásluze odpočívat, protože se drží na 5. – 7. místě tabulky s týmy, které mají stejný počet bodů.

JEDNU VÝHRU MĚLY MÍT

„Byla to škoda, protože jedno utkání rozhodně měla děvčata dnes vyhrát, aby si pojistila páté místo v tabulce. Ale nic se neděje, máme ještě půlku soutěže před sebou,“ zakončil hodnocení trenér Čmejrek. Soutěže začínají basketbalistkám v lednu, kategorie U19 bude hrát první zápas už 5. a 6. ledna a ženy spolu s kategorií děvčat U 17 o týden později.