Mezi účastníky byli nadšenci z Jičína, Nového Boru, České Lípy, Prahy, z blízkého i vzdáleného okolí. Vždy poslední den v roce si přijedou ověřit svoje síly, potkat se se známými, obdivovat krásy jabloneckých přehrad a udělat něco pro své zdraví dřív, než zasednou k večerní silvestrovské oslavě.

SKONČILI U PIVOVARU

Letošní účast předčila očekávání. Na start se postavilo víc jak tři sta běžců. „Letos pořádáme už čtvrtý ročník Silvestrovského běhu kolem tří jabloneckých přehrad. Jeho délka je pět kilometrů. Pořadatelem je Sdružení běhy pro radost a generálním partnerem je firma Eleven,“ představil oblíbený podnik jeho ředitel Martin Fořt.

První dva roky běžci startovali proti hrázi přehrady, letos podruhé startují u pivovaru Volt, který, jak uvedl Martin Fořt, je také sponzorem akce. Silvestrovský běh je určený pro všechny věkové kategorie, včetně dětských, pro hobíky, profíky, příchozí, pro každého, kdo má poslední den v roce chuť se hýbat.

„Chtěli bychom zachovat tento závod jako tradici. Není to o rekordech, výkonech, časech. Hlavní myšlenkou je to se poslední den v roce sejít, zasportovat si, dát si svařené víno, popovídat a odejít s příjemným pocitem k večerním oslavám a přivítání nového roku,“ zdůraznil Martin Fořt. Na nejlepší běžce ale pořadatelé mysleli. První tři v kategorii veteránů a v hlavní kategorii obdrželi dárkové balíčky od sponzorů, především od firmy Eleven. Absolutní vítězové v kategorii mužů a žen si odnesli čestný pohár a dárkové poukázky.

VYHRÁLI TŘEBA BOTY

Organizátoři nezapomněli ani na tombolu. A první cena byla lákavá, poukázka na běžeckou obuv za 4000,- Kč. Že se Silvestrovský běh líbil, potvrdili i jablonečtí účastníci.

PAK VYRAZILI NA BĚŽKY

„Zúčastnila jsem se už prvního ročníku v roce 2015. Pak jsem chyběla, ale letos jsem si svůj program udělala takový, abych se opět zúčastnila. Závod má skvělou atmosféru, a proto se hlásí stále více lidí. Ještě se s přítelem teď přesuneme do Bedřichova na běžky a večer oslavím silvestr,“ uvedla s úsměvem Karina Vítková. A plán potvrdil také její přítel, který do Jablonce přijel z Jičína.

„Jsem tady poprvé, hlavně proto, že moje přítelkyně nevěří, že umím běhat. Tak jsem ji chtěl přesvědčit. Ale taky vyhrát, ale to se mi nepodařilo, doběhl jsem „až“ třetí. Závod byl super, bezvadně zorganizovaný. Trať byla výborný. A myslím, že večer už padneme, takže se na silvestrovský alkohol nedostane,“ dodal.