Zpočátku se dařilo hostům, ale pak Jablonečtí ukázali, že se jen tak nedají. „Nevím, co klukům přelétlo přes nos. Zatím hráli dobře. Teď ale nehrají tak, jak bych si představoval,“ zhodnotil průběh duelu liberecký trenér Patrik Matula. A dodal, že je na svůj tým přísný a má vysoké nároky. „Vadí mi přístup. Už je to sice několikátý zápas, předposlední. Ale teď se na to trochu vykašlali. Přijde mi, že Jablonečtí do toho dávají víc srdíčka a víc chtějí vyhrát. Své ale hraje i to, že mají soupeři výškovou převahu a fyzicky jsou vyspělejší,“ dodal trenér Patrik.

V průběhu celého dne hrály děti několik utkání v délce dvakrát deset minut. Jablonec měl silné zastoupení, nastoupily dva týmy přípravek a dva minižáků. Všechny bojovaly za TJ Elektro Praga Jablonec. „Na třech hřištích nám pomáhají mladí rozhodčí, snaží se pískat objektivně pro obě strany a sbírají tak zkušenosti pro svoji rozhodcovskou pozici. S mládežnickými družstvy je nás tady pět trenérů,“ dodal za pořadatele jeden z koučů Antonín Hoza. Ten, jak potvrdil, se kolem házené točí už dvaadvacet let.

MLÁDEŽE MÁME HAFO

„Trenérů máme dost a mládeže hafo. Jsme rádi, že je o házenou zájem. Dnes nám tady ještě osm nemocných hráčů chybí. Ale jinak máme v jednotě mládeže dostatek.

JE TO HÁZENÁ HROU

Mládežnický turnaj se nehraje na vítěze a poražené. Je to příležitost nejen k tomu, aby si děti zahrály s ostatními soupeři z jiných měst, ale hlavně aby si procvičily přihrávky a techniku hry vůbec. „Potrénují si nejen házenou, ale také tady třeba poznají nové kamarády, vzniknou nová přátelství, naučí se soudržnost. Tady není nikdo poslední. Ten, kdo hraje, tak vždycky vyhrál,“ zdůraznil Antonín Hoza.

Mládežnická házená má v Jablonci dobré základy. Ve všech věkových kategoriích, kromě staršího dorostu, má zastoupení. Ale do ní brzy dorostou mladší dorostenci. Konkurenci má ovšem silnou hned v sousedním Liberci, Turnově nebo také ve Varnsdorfu i v Lovosicích a v Jičíně. „Tam jsou top týmy. Ale my podáváme také kvalitní výkony. Muži, mladší i starší dorostenci hrají druhou ligu,“ připomenul trenér mládeže Hoza a dodal, že do Vánoc ještě čekají minižáky dva turnaje, jeden ve Vršovicích a druhý ve Zruči nad Sázavou.