V závodě Českého poháru v triatlonu, který se konal v Táboře, čekala na desítky odvážných závodníků vražedná kombinace v podobě náročné kopcovité trati a tropických teplot. V této výhni se zadařilo Janu Franckemu, který se díky druhému místu do 23 let nominoval na ME ve Finsku.
Borec TT Bižuterie nenechal nic náhodě a v plavecké části se držel v popředí závodního pole. Na náročných cyklistických 40 km se vydala šestičlenná skupinka uprchlíků, kde nechyběl ani Francke. Jelo se na 4 okruhy a v každém z nich závodníky prověřilo extrémní 17% stoupání. Francke potvrdil, že je z kopcovitého severu. V posledním kole nastoupil a všechny závodníky si přivezl za sebou do depa. V závěrečném 10 km běhu se mu už tolik nedařilo, ale i tak to stačilo na letenku do finského Kuopia. Z dalších jabloneckých závodníku se s tratí obstojně pral Michal Francke. Na čelo pelotonu mu po plavání chybělo půl minuty, a jelikož bylo startovní pole roztrhané, tak chyběla silná spolupracující skupina, která by pracovala na sjetí uprchlíků. Stejně na tom byl i Pavel Mužíček, který měl čelo závodu na dosah. Oba dva závodníci tak bojovali v menších skupinkách. M. Francke si v konečném pořadí doběhl pro 6. místo v K23 a Pavel Mužíček skončil v této kategorii 12.
V kategorii dorostu na polovičních tratích vybojovala skvělé druhé místo Petra Kuříková. V chlapcích obsadil 6. místo Bali Šoltés Petr a 16. byl Bartoň Tomáš. Junior Vojtěch Rota skončil na 16. místě. Kategorii padesátníků opět panoval a vyhrál Josef Mužíček. Petr Jandera z Tri-club Jablonec obsadil 4. místo v kategorii 40 – 49 let. Nyní se český triatlon a jablonečtí závodníci připravují na závod Českého poháru v Jablonci nad Nisou, který se uskuteční v neděli 17. června na jablonecké přehradě.