FK GMM Jablonec n.N. - FK Boca Chotěboř 4:4 (2:1)

Začátek futsalového utkání na domácí půdě se Jabloneckým povedl. Hned ve 2. minutě Jakub Krasnický zakončil první rychlý kontr zápasu a ranou z úhlu otevřel skóre na 1:0. Od té chvíle se hosté začali čím dál víc osmělovat. Přečíslení dva na jednoho jim sice ještě nevyšlo, o chvíli později však, po bleskové akci, překonal Lukáše Vykoukala milimetrově přesným lobem Michal Čáp 1:1.

Jablonec zaútočil

Boca mohla dokonce převzít vedení, jenže míč z kopačky Novotného zamířil do levé tyče, od níž se ještě odrazil do pravé a pak ven z brány. Vzápětí udeřili domácí podruhé. Pavel Bernát dobře zpracoval dlouhý výhoz jabloneckého gólmana a z otočky vsítil vedoucí gól 2:1. V závěru první půle mohl přidat další branku Štěpán Duda, ale chotěbořský gólman Vymětal se proti dvěma povedeným střelám blýskl skvělými zákroky. Podruhé mu pomohlo i břevno.

Stejně jako na začátku prvního poločasu se Jabloneckým podařilo skórovat také v úvodu druhé půle. Bláha rozehrál roh na Bernáta, ten s ničím neotálel a vypálil. Vymětal vyrazil před sebe a pohotový Tomáš Beníšek doklepl míč za brankovou čáru 3:1. Před půlkou poločasu ale hostující Ondřej Staněk udělal kličku doprava a následně procedil míč mezi nohama Lukáše Vykoukala do brány 3:2.

Hráli bez gólmana

Hráči Bocy tlačili na vyrovnání, ale zásluhou skvělých zásahů brankáře GMM zůstalo skóre stejné. Ale jen do chvíle, kdy Tomáš Beníšek dopravil za Vymětalova záda míč z kopačky přihrávajícího Bernáta 4:2. Ihned poté se Chotěboř odhodlala k risku bez gólmana a Michal Čáp po pár vteřinách vsítil kontaktní branku 4:3.

Pohroma přišla necelé dvě minuty před koncem. Rychlou přihrávku napříč hřištěm totiž hostující kapitán Tomáš Hromádka usměrnil pod břevno domácí branky a náskok byl pryč 4:4. Utkání se ještě snažili Jablonečtí strhnout na svoji stranu v pěti bez gólmana, ale nepovedlo se. Potřetí v řadě tak na domácí palubovce uhráli remízu. Poprvé se volili nejlepší hráči obou celků. Z řad hostujícího celku byl zvolen kapitán a střelec vyrovnávacího gólu Tomáš Hromádka. Nejlepším hráčem týmu GMM se stal Pavel Bernát.

Co na to řekl kouč?

Hodnocení trenéra Lukáše Dubového po utkání bylo jednoznačné: „Vůbec nevím, co k tomu mám říct. První chybou bylo, že jsme nezvládli power-play hostí. Dalším faktem je, že si nemůžeme dovolit pustit 3:1 potažmo 4:2. Místo toho, abychom proměnili některou z našich příležitostí a odskočili soupeři, inkasovali jsme kontaktní branku. Na začátku jsme si po rychlém prvním gólu mysleli, že to půjde jednoduše. Z toho vyplynulo, že nám chyběl pohyb a bez něj se hrát nedá. Hodně nás držel gólman," uvedl jablonecký kouč a nad duelem s Chotěboří se ještě zamýšlel dál.

Bylo to nepovedené

„Byl to nepovedený zápas. Možná jsme si až moc věřili a přecenili jsme naše síly. Soupeř se dneska prezentoval velmi kvalitně a překvapil nás. Hrál výrazně lépe než v prvním vzájemném zápase. Ten bod si za svůj výkon zasloužil, byť jsem pět minut před koncem za stavu 4:2 věřil, že to zvládneme," vyslovil svoje přání, trenér Lukáš Dubový. Zdůraznil také, že je skoro jedno, jestli ztratí dva nebo tři body. Buď všechno nebo nic. „Takže jsme to chtěli zkusit. Bohužel jsme to neměli připravené a bylo vidět, že je to hodně velké riziko, na které nejsme zvyklí. Nic jsme si z toho nevytvořili a sehráli jsme to chaoticky. Psychicky jsme závěr zápasu nezvládli," zakončil svoje úvahy nad duelem, který skončil remízou, jablonecký kouč.

Jsou neporazitelní

Jablonecká domácí neporazitelnost trvá ale i po třináctém kole, kdy na hřiště Jablonce zavítala Boca Chotěboř. Bohužel se ale nepodařilo udržet vedení a se soupeřem nakonec domácí jen remizovali 4:4, přičemž hned dvakrát jim soupeř dokázal dát gól při hře bez brankáře.

Branky: 2. Krasnický, 18. Bernát, 21. a 35. Beníšek - 9. a 36. Čáp, 28. Staněk, 38. Hromádka.

FK GMM Jablonec nad Nisou: Vykoukal - Krasnický, Haunold, Bernát, Duda, Beníšek, Bláha (C), Mečíř, Kovařík.

FK Boca Chotěboř: Vymětal - Čapek, Hromádka (C), Čáp, Staněk, Klimeš, Odvářka, Kratochvíl, Novotný.