Vysoká výhra ve šlágru kola nad plzeňským Jerigem, takové bylo pro jablonecké futsalisty minulé víkendové kolo II. ligy.

V úvodních minutách kralovaly zápasu obrany obou celků. Jako první ale našla střelecký recept hostující Plzeň, když se Lenk trefil nechytatelně k tyči. A o chvíli později už to bylo 0:2. Ve snaze odvrátit střílený centr si míč do vlastní brány srazil Mečíř. Ale od té doby začali domácí soupeře z města piva přehrávat.

DOMÁCÍ NA NĚ UŽ VLÍTLI

Důležitým momentem byla branka na 1:2. Beníšek se zakončujícím Mečířem si chladnokrevně poradili s nabídnutou šancí. O minutu později Suchomel zamířil přesně k tyči hostující soupeřovy svatyně.

Za malou chvíli už vedení patřilo Jabloneckým. Po rohovém kopu se podruhé v zápase prosadil Suchomel. V poslední minutě první půle výkon domácích ještě vygradoval. Skvělý závěr úvodního dějství podtrhl chytře zakončeným kontrem ještě pak Krasnický.

SOUPEŘ SE JEŠTĚ BRÁNIL

Po přestávce se ujal exekuce Bláha a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Plzeň dokázala odpovědět a poměrně záhy snížila na 3:6. Pak ale krásnou akcí Jablonec zvýšil znovu na rozdíl čtyř branek.

Jerigo okamžitě zkusilo power-play a dočkalo se čtvrté branky. Plzeňské naděje ale vzaly brzy za své. Díky svému důrazu na brankovišti nejprve zkompletoval svůj hattrick Suchomel a o chvíli později ho napodobil Mečíř. Hosté to přece jen ještě jednou zkusili při hře bez brankáře, ale slavilo se na druhé straně.

Domácí gólman Masařík zachytil balon, bleskově se zorientoval a přes celé hřiště poslal míč do opuštěné brány plzeňského Jeriga.

Po něm se ještě v samotném závěru prosadili opět Beníšek a Mečíř.

A v úplně poslední vteřině ještě upravil konečný stav zápasu na 12:5 hostující Touš.

Vysoké vítězství mohli tedy právem slavit domácí. Titul nejlepšího hráče utkání si právem odnes jablonecký Jakub Krasnický.