Jak se připravovali

Futsalisté hodnotili v těchto dnech uplynulé přípravné období. A konstatovali, že se připravovali tak na osmdesát procent. Za určitých okolností je toto číslo pro dobrý start do soutěže ale nízké. Ovšem Jablonečtí měli o přípravě maximalistické představy a po nich následovalo přísné hodnocení jejího průběhu.

Došlo k posílení týmu na všech postech a jedná o posily, které zvednou kvalitu a konkurenci uvnitř týmu. Příprava z hlediska zaujetí a účasti na trénincích byla na vysoké úrovni. A tak i zde mohou předpokládat, že budou mít z čeho těžit.

Ale stále ještě ke stoprocentní přípravě dvacet chybělo… Proč? „Přípravné zápasy, bohužel, nebyly v takovém množství, jak jsme si představovali a plánovali. Jeden zápas je opravdu málo! Byť vítězný. Tady ovšem musím zdůraznit, že se nejedná o nezájem ze strany našich hráčů, ba naopak," vysvětlil Michael Scholz, jeden z trenérů.

Futsalisté chybějí

Připomenul také, že přípravnému období před futsalovými soutěžemi se věnuje stále menší množství klubů, než pak do ligy nastoupí. A tím pádem i výběr soupeřů je omezenější. „Ale my na sebe budeme přísní a spravedliví. Zde jsme, jako vedení klubu, mohli a určitě měli udělat více," konstatoval trenér.

Ještě ladili detaily

Ale teď již nemají hráči i vedení FK GMM na co čekat. V týdnu doladili poslední detaily, jaké mohli ještě před prvním kolem zvládnout. A pak už musí jen věřit, že na domácí palubovku se jim podaří vyběhnout plní odhodlání poprat se o zisk tří bodů, potěšit oko diváka a zároveň si sami sobě udělat radost ze hry. A potěší je také samozřejmě podpora fanoušků.

Už dnes od 20,30 hodin se utkají na palubovce jablonecké sportovní haly u přehrady se soupeřem z Kadaně. „To je staronový nováček soutěže, který bude chtít potvrdit oprávněnost v II.lize a jistě nepřijede v poraženecké náladě. Ba naopak. Ovšem mi zde musíme přijmout roli favorita, který doma nebude body rozdávat," připomenul Lukáš Dubový, další z trenérů.