Zápas s Mělníkem, vedoucím týmem tabulky, přinesl takticky vedený souboj bez výrazných „hurá akcí" nahoru dolů. Naopak, trpělivé dobývání jednotlivých obran. V prvním minutách byl soupeř před naší brankou nebezpečnější. Proto se také ujal vedení. Byl to boj do posledních vteřin. V druhé půli se utkání zrychlilo, ale šancí nepřibylo ani na jedné straně.

Stále velmi dobře zabezpečené obrany obou mužstev a každý čekal na drobnou chybu soupeře, aby ji mohl využít. Nakonec to byl opět soupeř, který po zaváhání domácích v obraně, po nedůsledném bránění, skóroval a ujal se opět vedení. Na straně domácích nechybělo odhodlání nenechat si vzít vítězství. Opět vedli. 4:3 a do konce zbývaly čtyři minuty. Soupeř hrál power play a ne špatně. Ale Jablonec odskočil na 5:3 a začal věřit ve vítězství. Ale soupeř dal na 5:4. A u toho už zůstalo. „Zvítězili jsme 5:4 a bodově se dotáhli na lídra soutěže," oddechl si trenér Lukáš Dubový.

Sestava FK GMM: Masařík, Bláha, Kraus, Kovařík, Suchomel, Haunold, Beníšek, Bernát, Mečíř, Duda, Makovíny, Branky: Suchomel 2, Beníšek 2 , Mečíř.

Soupeř má nulu

K dalšímu utkání zajížděli Jablonečtí do Benešova. „Hala, kterou nemáme rádi, a soupeř, který na nás vždy vyrukuje s velkým odhodláním. Nyní se sice nachází na samém konci tabulky s nulou v poli získaných bodů, ovšem tento fakt se jednou musí zlomit a my jsme rozhodně nechtěli být ti, co jim to umožní," uvedl k zápasu trenér Dubový a dodal: „Na předzápasovém povídání s vedením soupeře bylo znát, že jejich situace není nyní lehká. Známe se dlouho, a tak doufám, že se u nich vše zase v lepší obrátí."

Dostali jedenáctku

Zápas naštěstí nenaplnil obavy Jablonce. Sice se během prvního střídání soupeř ujal vedení 1:0, ale to byl jediný okamžik, kdy Benešov mohl pomýšlet na bodový zisk. Již s dalším střídáním hosté vyrovnali a následně skóre navyšovali. Poločas skončil 1:5 z pohledu domácích. A když po změně stran Jablonec hned s prvním útokem navýšil skóre na 6:1, začínalo být rozhodnuto. Soupeř dokázal hostujícího gólmana opět překonat až za stavu 1:10, kdy bylo znát, že obrana polevuje. „A my jsme začali být lehkovážnější v obranné fázi. A tak se konečné skóre zastavilo na ukazateli 4:11. Tím jsme splnili náš hlavní cíl, bodovat v tomto zápase a potvrdit domácí výhru nad lídrem soutěže, který navíc opět ztratil. A tak ho střídáme na čele tabulky," zdůraznil trenér Lukáš Dubový.

I béčko je nejlepší

Béčko hrálo s Reas Česká Lípa 15:4. Jabloneckým to střílí, vyhřívají se na prvních místech obou soutěží.

Sestava: Vykoukal, Kovařík, Duda, Suchomel, Soukup, Haunold, Beníšek, Bernát, Mečíř, Masařík. Branky: Bernát 3, Suchomel 3, Mečíř 2, Duda, Soukup, vlastní.