Jablonec n. N. - Česká biatlonistka Gabriela Koukalová potvrdila, že jí závody s hromadným startem svědčí, po dvou výhrách byla dnes třetí, a to v rámci Světového poháru v italské Anterselvě. Poprvé v kariéře v závodu Světového poháru triumfovala Němka Nadine Horchlerová, druhá skončila její krajanka a vedoucí žena průběžného pořadí SP Laura Dahlmeierová.

Eva Puskarčíková obsadila jedenáctou příčku, Veronika Vítková skončila čtrnáctá. Koukalová dnešním výsledkem překonala prokletí italského vysokohorského střediska a poprvé v kariéře se zde v individuálním závodě umístila na stupních vítězů.

Koukalové v této sezony závody s hromadným startem vycházejí parádně. V Novém Městě na Moravě a v Oberhofu vyhrála a nyní jí utekl triumf o osm sekund.

"Já jsem hrozně spokojená. Měla jsem během závodu smůlu, třikrát jsem ztratila hůl. Víc jak kilometr jsem jela bez hole. A to  mne stálo hodně sil udržet s těmi nejlepšími kontakt. Pak už jsem se bála zpomalit, aby mne nedohnaly ještě ty holky, které byly za námi. Vítězka je ve sprintech strašně silná. Věděla jsem, že si jede pro první místo. Víc jsem pro to udělat nemohla. Jsem ráda, že se to nakonec podařilo dnes takhle urvat," řekla v cíli Gabrieala Koukalová. (db)