„V oblastním přeboru společných skladeb linie A a linie B bojovala děvčata o účast na nejvyšší domácí soutěži, na republikovém mistrovství. To se bude konat pro linii A v Karlových Varech a pro linii B v Praze. Zároveň se v Jablonci konal také oblastní přebor dvojic a trojic. Ty nejlepší se také zúčastní republiky,“ uvedl ředitelka závodu Jitka Šťovíčková.

PROGRAM KONČILA LIGA

Vysvětlila, že závodnice v linii A, mezinárodní, se hodnotí podle náročnějších pravidel a účastnice národní linie B podle méně náročných požadavků. Na gymnastickém koberci dívky před porotou prezentovaly dvacet čtyři společných skladeb a jedenáct sestav dvojicí a trojic. Gymnastický program tím ale zdaleka nekončil. Na závěr si ještě poměřily síly jednotlivkyně, které svým závodem završily celoroční ligu, soubor několika závodů. Pořadatelé z Tělocvičné jednoty Sokol Jablonec – Sportcentrum byli s účastí spokojení. A spokojení jsou také v Jablonci se zájmem o moderní gymnastiku.

ZÁJEM JE OBROVSKÝ

„Máme mnoho děvčat, která by se u nás chtěla gymnastice věnovat. Chybí nám ale tréninkové prostory a trenérky. Museli jsme už vyhlásit stop stav a nemůžeme uspokojit všechny zájemkyně. Oddíl má dnes stovku členek,“ informovala Jitka Šťovíčková. Zdůraznila také, že rodiče přicházejí s děvčaty často pozdě. „Když přijdou v sedmi letech, tak to už je pro nás pozdě a dítě nemá velkou šanci se dostat na vyšší úroveň. S gymnastikou je dobré začít kolem pátého roku,“ připomenula ředitelka závodu.

Jablonecká jednota má program nabitý až do konce roku. Nebudou chybět na dalších závodech v Praze a ani na mistrovství republiky. „Jablonecké naděje nejmladší ve skupině B se svojí společnou skladbou dnes vyhrály. A naše naděje starší vybojovaly první a druhé místo ve dvojicích,“ pochlubila se domácími závodnicemi Jitka Štovíčková