Hlavní trenérka gymnastického oddílu TJ Sokol Jablonec nad Nisou Sportcentrum Jitka Štovíčková uvedla, že s jejich výkony je spokojená. Jednota má osmdesát čtyři členů a z nich mládežníků je sedmdesát jedna. Mezi malé oddíly určitě nepatří.

„Na Mistrovství České republiky jsme měli hodně postupujících, v kategorii nejmladších ročníku 2006 a 2007 to byly dvě naše závodnice, Natálka Tylová a Sára Balatková. Natálka byla navíc nováčkem, tam jsme postup nečekali. Příjemně nás překvapila," uvedla úspěchy trenérka.

Sabina Šťovíčková startovala v kadetkách mladších a probojovala se do finálové šestnáctky. Nepovedla se jí ale sestava s míčem a skončila čtrnáctá. I tak to byl ale pro oddíl úspěch. A navíc v sestavě s obručí skončila na mistrovství šestá.

„V dorostenkách postoupily Marie Moravcová a Nikola Vernerová. V kadetkách starších se postup podařil Karolíně Syslové. V kombinovaném programu si postup vybojovala Zuzana Mindlová. Za nemocnou Natálku Skuhrovou odjela náhradnice podle postupového klíče Agáta Vokatá. Za ženy se mistrovství zúčastnila Šárka Chovancová," vyjmenovala úspěchy Jitka Šťovíčková.

Sezónu odstartují gymnastky v polovině srpna. Začnou přípravou společných skladeb. Letos se musí zaměřit na cvičení s obručemi a míči. „Míč je těžká disciplína. Přece jen, když spadne, tak se kutálí. Ale chceme, aby se děvčata posouvala dál, takže do toho určitě půjdeme. Míče budou pro dívky úplně nové nářadí," dodala trenérka.

Připomenula ještě, že se budou věnovat i společné skladbě dětí ročníku 2009 a 2010. Výčet plánů oddílu na další sezónu tím nekončí. Pod vedením zkušených trenérek chtějí gymnastky dosahovat co nejlepší výsledků.