"Závod v Harrachově byl z důvodu nedostatku sněhu zrušen bez náhradního termínu," hlásí aktuální zprávu pořadatelé a informují dál. "Lyžařům bude startovné automaticky převedeno na příští ročník závodu. Další možností je na info@ski-tour.cz požádat o převod startovného na jiný závod v této nebo následující sezoně."

Rozhodnutí padlo po důkladné inspekci trasy a bere v potaz také detailní předpověď počasí Českého hydrometeorologického ústavu pro závodní týden. „Zatím to dle dnešních výhledů vypadá že velmi teplo bude minimálně do 4.-5. března. Pro Harrachov tu tedy nemáme žádný záchytný bod, jelikož už tam přírodní sníh roztál a tát bude v dalších dnech výrazně i ve vyšších polohách," doplňuje Martin Pecha z ČHMÚ. Nekonání závodu nás mrzí dvojnásob, v plánu totiž byly souboje nejen sportovních osobností na trasách skejtem i klasikou. Zúčastnit se měli například bavič Jakub Kohák, kardiochirurg profesor Jan Pirk nebo bývalá beachvolejbalistka Kristýna Hoidarová Kolocová.

Všem registrovaným pořízené startovné ze zrušeného závodu automaticky organizátoři převádí na následující ročník závodu (v sezoně 2025). Pokud vám termín nebude vyhovovat, máte další dvě možnosti. Na vyžádání vám buď zdarma startovné bude převedeno na jiný libovolný závod ČEZ SkiTour v této nebo příští sezoně (2025). V případě volby jedné ze dvou zmíněných alternativ prosím kontaktujte organizátory na e-mailu info@ski-tour.cz.

Seriál závodů má v plánu své závěrečné klání 16. a 17. března na Jesenickém lyžařském maratonu. S ohledem na přetrvávající teplé počasí a nedostatek sněhu také v Jeseníkách budou organizátoři závodníky o konání závodu informovat nejpozději v druhé polovině příštího týdne, kdy už bude jasné, zda by mělo přijít ochlazení a sněhové srážky či nikoliv.

Pořadatelé věří, že zima ještě neřekla poslední slovo. Držte palce, aby mohli připravit závodní trasy i komfortní zázemí a zakončit sezonu v Jeseníkách na veselejší notu. SKOL!