BYLA POŘÁDNÁ ZIMA
Pavla Havlíková byla nejlepší Češkou. Na vítězku měla sedmiminutovou ztrátu. „Bylo to extrémně náročné, půl závodu jsme běžely a půl jely, něco takového jsem dlouho nezažila. V každém kole se trať rozjížděla a přibývalo vody. Jen ten závod objet bylo docela hrdinství. Ve větru byla navíc hrozná zima,“ popsala závod Pavla.


MUSELA NA OPERACI
Její kouč Miloslav Hollósi připomenul, že v tomto roce se Pavla potýkala se zraněním, které si způsobila při pádu z kola ve Švýcarsku. „Utrhla si šlachu z palce u ruky. Musela jít na operaci a měsíc nezávodila. Začala zase dvanáctého prosince. Na startu proto také stála až ve čtvrté řadě a z takové pozice už není jednoduché probojovat se dopředu. A proto je její umístění na třiačtyřicátém místě mezi dvaasedmdesáti závodnicemi velmi dobré. Ženy jsou ve svých výkonech mnohem vyrovnanější, než muži,“ zhodnotil závod a potvrdil, že trať byla mimořádně náročná.
Po návratu čekalo Pavlu i trenéra jen několik dnů odpočinku. Ale ani na ten příliš času nezbylo. „Rozebírali a čistili jsme kola. Pavla si při závodu navíc přivodila v bahně menší úraz, v tretře si ukopla palec, což je hodně bolestivé. Tak se hlavně dávala dohromady,“ popsal několik dnů doma Hollósi.


KOLA JAKO TRIKOLORA
Pavla má k dispozici tři stejná kola, červené, bílé a modré barvy. Kola jsou v barvě trikolory, protože nosí titul mistryně republiky. Během cyklokrosového závodu může kola měnit a všechny tedy musí být stoprocentně připravené.
Cyklokrosaře čeká ještě poslední závod Světového poháru a na konci ledna Mistrovství světa. Hned prvního ledna odjela Pavla Havlíková se svým trenérem do Švýcarska a odtud pokračují na další závod Světového poháru do Holandska.


VYHRAJE MISTROVSTVÍ?
„Po návratu absolvuje Pavla Mistrovství republiky v Jabkenicích, kde bude po osmé obhajovat titul mistryně republiky,“ vyjmenoval další plány Miloslav Hollósi.

Světový pohár v cyklokrosu, Belgie:

Ženy Elite
1. Lucinda Brand (NED, Telenet Baloise Lions) 45:27 min.
2. Clara Honsinger (USA, Canonndale) +0:15. 3. Ceylin del Carmen Alvarado (NED, Alpecin Fenix) +0:24......
43. Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jbc) +7:31. 55. Elizabet Ungermanová (Auto Škoda Ml. Bol.). +10:21. 56. Tereza Vaníčková (Ivar CS – Author) +10:23. 57. Tereza Švihálková (ČEZ Tábor) +11:45