Boj o každý míč, tak by se dalo nazvat toto utkání. Oběma týmům se moc nepovedl vstup do sezóny, a tak je pro ně každý bod důležitý. I to bylo na tomto utkání znát, když hosté z Loun přijeli s kompletním kádrem patnácti hráčů.

Jablonečtí také posílili. Po delší pauze se představil jeden z nejlepších jabloneckých hráčů Tomáš Hána. A byl to právě on, kdo nasměroval misky vah na jabloneckou stranu. Jablonečtí začali velmi dobře, již v 5. minutě vedli 4:1, soupeř z Loun sice zaspal v úvodu, ale poté během dalších pěti minut srovnal na 4:4 a začínalo se znovu.

Střelecky se na jablonecké straně prosazovali Hána s Patrikem Trejbalem a u lounských Lacina s Jahnem. Domácím se povedlo v posledních minutách první půle odskočit na dvougólový rozdíl 12:10. Jinak se hrál vyrovnaný zápas.

Vstup do druhé půle se domácím povedl a ti si vytvořili, díky Patriku Trejbalovi náskok 14:11. Pak Louny zabojovaly a šňůrou čtyř branek v řadě otočily ve svůj prospěch na 14:15. Jablonci se v těchto okamžicích nedařilo skoro nic. Špatná střelba a i obrana již nebyly tak stabilní jako v první půli. Domácí si vzali time-out, přeskupili postavení v obraně. A díky tomu se povedlo několik rychlých přechodů a Jablonečtí vedli v 56. minutě již 21:18.

Lacina zachraňoval

Stav 22:19 v 58. minutě byl pro domácí výhodný. Louny se ovšem nevzdaly a díky Lacinovi snížily třicet vteřin před koncem na 22:21. Domácí tým ovšem závěrečnou osobku Loun po celém hřišti ustál a mohl se radovat ze dvou velmi vydřených bodů.

Hodnocení trenéra jabloneckého týmu Františka Dědečka: „Byl to tvrdý boj celých šedesát minut. V takových utkáních, pokud chcete body, tak tam musí být maximální nasazení všech hráčů a to se nám povedlo. Pomohli nám naši výborní fanoušci ve chvíli, kdy nám to moc nešlo a to nás nakoplo, abychom se dostali zpět do hry, Louny hrály výborně a nemít dneska zpět ve hře po dlouhé herní pauze Tomáše Hánu, tak bychom ty body neurvali.“

Handball Jablonec Loko Louny 22:21 (12:10)

Sestava a branky: Hlinka, Kubal Hána 7, P Trejbal 6, Žák 3, Jandera 2, Novotný 2, Radosta 1, Šatava 1, Svoboda S., Střižík, Preisler, D. Trejbal, Smrček