Přesto před utkáním bylo zřejmé, že větší kvalita by měla být na straně domácích.

Stačilo však jedno špatné došlápnutí Michala Heinla v desáté minutě a koncepce hry domácích utržila pořádnou trhlinu a nejen to. Diváci přišli i o přímý souboj, do té doby dvou nejlepších střelců II. ligy, mosteckého Holece a právě jabloneckého Heinla.

Ten se sice pokusil do utkání vrátit, ale při vstřelení jeho druhé branky definitivně z hrací plochy odkulhal.

Po jeho odchodu Pragováci poměrně snadno zvýšili na poločasových 13:10, ale do pohody měli daleko.

Nástup do druhé části utkání měli lepší domácí, kteří zvýšili na rozdíl čtyř branek 14:10 a 15:11. Stačilo však několik neproměněných střeleckých šancí a hosté se chopili příležitosti a během deseti minut vyrovnali na 15:15.

Další čtvrthodinu se oba týmy přetahovaly o vedení, výsledkem byla opět remíza 18:18. Deset minut před koncem odskočili domácí dvěma brankami Hány na 20:18, aby za další tři minuty vedli hosté 21:22, když v tomto časovém úseku poprvé ve druhém poločase skóroval za domácí Mrklas.

Následně Šatava napravil předchozí chyby, když nejprve vyrovnával a poté ze sedmičky získal znovu vedení 23:22. Ani to však nestačilo, protože sebevědomě hrající hosté zabojovali a znovu otočili na 23:24.

Když už se zdálo být utkání pro Pragováky ztracené, tak jim svou nepřesností hosté doslova darovali míč a během posledních deseti sekund Meloun doslova dotlačil míč do branky soupeře a zachránil pro Jablonecké alespoň bod.

Opticky je to udrželo ve středu tabulky. Diváky, trenéra a nakonec ani sami sebe tentokrát příliš nepotěšili.

Trenér Dědeček se po utkání tvářil rozpačitě, jako většina hráčů i funkcionářů domácích. „Předně chci říci, že jsme odehráli nevydařené utkání, ve kterém jsme ztratili nejen bod, ale zatím nevím na jak dlouho i nejlepšího hráče Míšu Heinla. Ta ztráta bodu zatím není v oficiální průběžné tabulce příliš zřejmá, ale v tabulce pravdy máme jako jediní již manko tří bodů, a to je nepříjemné. V této soutěži se totiž body ze hřišť soupeřů vozí jen obtížně, takže domácí ztráta bolí o to víc,“ říká trenér Pragováků.

„Naším největším problémem je to, že nastupujeme každý týden s jinou sestavou. Dnes poprvé nastoupil Žák a zahrál solidně, opět však chyběl R. Hlinka. Téměř stoprocentně mě uspokojil Janeček, zlepšili se i Hána a Meloun. Za bojovnost a organizování hry musím poděkovat Frantovi Dědečkovi. Nakonec nemám co vytknout našim hráčům z hlediska bojovnosti, ale lajdáckost v útočné a některých hráčů i v obranné fázi však pochopit nedovedu,“ dodal Dědeček.

ELP – Baník Most
24 : 24 (13:10)
Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Kysela – Hána a Mrklas po 5, Šatava 4, Meloun 3, M. Heinl, Žák a Janeček po 2, Dědeček 1, Sluka, O. Heinl, Trejbal a Šmika.
Sedmičky: ELP (1) – MO 5 (4), vyloučení 2 - 6. Rozhodčí: Podzimek z Turnova a Halíř ze Dvora Králové.