Hosté vstřelili první branku a poté se hodně snažili, aby rozmnožili své nepříliš veliké bodové konto. Domácí borci však tentokrát zahráli v optimální formě a nedali soupeři šanci k úspěšné realizaci jeho snažení.
Pragováky za jejich skvělou obranou navíc podržel v prvním poločase stejně skvělý D. Hlinka v brance. Vychytal jedny z nejlepších střelců II. ligy Slámu, Matějů a Drozda takovým způsobem, že jen kroutili hlavami. Také na straně domácích se v první části hry nedařilo osvědčeným střelcům M. Heinlovi a Mrklasovi, který se možná trochu oprávněně zlobil na své spoluhráče, že mu příliš míč nepůjčili. Přesto bylo skóre po pohodovém výkonu o přestávce jasně pro domácí 15:8. Během prvních osmi minut zvýšili domácí své vedení až na rozdíl deseti branek – 20:10. Kapka sebeuspokojení a ztráty koncentrace znamenala příležitost pro hosty. Během dvanáctiminutového střeleckého výpadku snížili na 20:13. Se střeleckým probuzením M. Heinla se do domácího týmu vrátila pohoda a za dalších pět minut to již bylo 26:13.
Pragováci doslova drtili hostující tým rychlým přechodem do protiútoků úspěšně zakončovaných především Mrklasem, Jakubcem a R. Hlinkou. Zastříleli si nakonec všichni hráči v domácích dresech a bylo z toho jejich rekordní vítězství v letošním ročníku.
Přes jeho výši je však třeba ohodnotit i výkon soupeře, který nehrál žádného “zanďoura”, ale snažil se o aktivní způsob hry. Podle slov vedoucího týmu hostů Menšíka hrál Havlíčkův Brod poněkud nedisciplinovaně a nevytěžil nic podstatného ani z těch pasáží utkání, kdy měl početní převahu o dva hráče. Naproti tomu domácí trenér Dědeček vyzdvihl kolektivního ducha svých svěřenců, jejich bojovnost a za nejlepší hráče utkání označil brankáře D. Hlinku a Jakubce. Vzhledem k tomu, že čas začátku utkání kolidoval s extraligovým fotbalem byla na utkání tentokrát menší návštěva, ale svými hlasivkami pomohly domácímu týmu tentokrát “baskeťačky” Bižuterie, za což jim patří dík a za domácí hráče to po utkání ocenil především Mrklas. Příští týden se hraje očekávané derby Mimoň - Jablonec a to v neděli 29. dubna od 17.00 hodin v Novém Boru.
Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Opata – Mrklas 8, Jakubec 7, M. Heinl, R. Hlinka a Svoboda po 4, Dědeček a Sluka po 3, Ziebiker 2 a O. Heinl 1. Sedmičky: ELP 2 (0) – HB 4 (1), vyloučení 10 – 6. Rozhodčí: Semrád a Vlk st.