Na straně domácích chyběli především Dědeček, Svoboda a zranění Rybák se Žákem a u hostí Kotrč ml., Najman a Zelený, kteří posílili Áčko v semifinále extraligy proti Zubří. V domácím dresu tak muselo nastoupit hned několik borců širšího kádru a je třeba říci, že se osvědčili. Prvních deset minut bylo skóre vyrovnané – 4:4 a průběh hry charakterizovalo dunění tyčí a dobré zákroky brankářů na obou stranách. Následně převzali iniciativu domácí borci a za dalších osm minut bylo v podstatě rozhodnuto o všem podstatném, když se ujali vedení 9:4. V posledních deseti minutách se hra opticky opět vyrovnala, ale Pragováci si své vedení ještě vylepšili až na 14:8, což byl průběžný stav o přestávce.
V nástupu do druhého poločasu se opět blýskl několika skvělými zákroky gólman D. Hlinka (m.j. také jednou skóroval, když přehodil vyběhnuvšího brankáře). Po jeho zákrocích se Pragovákům povedlo úspěšně realizovat několik rychlých protiútoků a “odskočili” soupeři až na rozdíl devíti branek – 18:9 a později 21:12. Pro úspěch ve druhém poločase bylo rozhodující “probuzení” domácích střelců M. Heinla a Mrklase a skutečnost, že se celek sehrál v novém složení, když dirigentskou funkci s úspěchem převzal a splnil R. Hlinka při postupných útocích a Sluka v obranné fázi. Tentokrát utkání s Duklou nebylo žádné drama, naopak diváci si mohli vychutnat rychlou, technickou házenou, bez jakýchkoli záludností. Jaký to rozdíl proti “řezničině” s Mimoní!
Tímto vítězstvím se Pragováci přiblížili na rozdíl dvou bodů k třetímu místu, které dosud patří právě Dukle a při prohrách svých pronásledovatelů odskočili Chodovu na rozdíl tří bodů a Mimoni dokonce o sedm bodů!
Po skončení utkání neskrýval spokojenost trenér Dědeček, že jeho tým dokázal porazit svěřence tak renomovaného trenéra, jakým je bývalý reprezentant Ruda Havlík. Zároveň neopomněl pochválit především to, jak se Pragovákům podařilo vyrovnat s velice rychlým a pohyblivým soupeřem, a jak se celkově podařilo zacelit mezeru za chybějící hráče. Není bez zajímavosti, že v závěru utkání vypomáhal ve středu obrany i jeden z brankářů Jirka Kubal.
Sestava a branky ELP: D. Hlinka 1, Opata – M. Heinl 9, Mrklas 7, R. Hlinka 5, Jakubec 3, Sluka 1, Ziebiger, O. Heinl, Halmich, Kubal a Tyl. Sedmičky: ELP 4 (2) – DU 2 (1), vyloučení 3-4. Rozhodčí: Mára a Vobecký.