Béčko v Svč. lize utrpělo hned v úvodním utkání s Varnsdorfem velkou ztrátu v podobě vážného zranění střelce M. Heinla.
Jeho absence je mimo jiné patrná i ve statistikách A týmu trenéra Dědečka. Přes tento výrazný handicap stmelil hrající vedoucí B týmu Standa Svoboda partu mladíků (Kysela, Matek, Hána, Trejbal, M. Vraný, J. Vraný, Klápště a Janeček) doplněnou několika zkušenými hráči, především Halmichem, Hanzliánem, Žákem, Rothem a Tylem.
Ti se ze zmíněné ztráty určitý čas vzpamatovávali, ale nehráli špatně a hlavně získávali cenné zkušenosti. Uplatnili je v posledních dvou utkáních, když zvítězili ve Varnsdorfu a doma s Děčínem.
Na lídra soutěže Českou Lípu (16 bodů) a druhý Žatec (12 bodů) zatím nestačili. Obsadili však hned za nimi třetí místo se ziskem 5 bodů, a to je po podzimu úspěch.
Nikdo z hráčů tohoto kolektivu se netají s tím, že na jaře chtějí uspět i proti nejlepším týmům soutěže a být zásobárnou vlastních hráčů pro A tým.
Házenkářský dorost je úspěšný
Nečekaně úspěšně si v Svč. lize vedou i starší dorostenci trenéra Hozy. Jejich kádr tvoří již jmenovaní mladíci z Béčka, doplněni o mladší dorostence Melouna, Lubase a Tlacha. Tento tým suverénně vede tabulku se ziskem plného počtu 16 bodů. Následuje Most 7, Děčín 5 a Česká Lípa 0 bodů.
Skvělou práci s mládeží odvádějí zejména trenéři Dědeček a Ziebiker. Ti připravili pro kvalifikaci o Svč. ligu (bude se hrát na jaře) družstvo mladších žáků. Ti sehráli na podzim čtyři turnaje, ze kterých dva vyhráli – v Jablonci a Liberci a dvakrát skončili třetí – v Lovosicích a Ústí n. L. Výsledkem bylo, že postoupili do Svč. ligy společně s Lovosicemi, za kterými obsadili druhé místo při rovnosti bodů a jen dík horšímu skóre. Na nepostupových místech skončili Tygři Ústí 13 a Liberec Handbal 3 body.
Pod vedením stejných trenérů se připravují i MINI žáci, hrající tzv. soutěž 4+1. Ta spočívá v sérii turnajů, jejichž výsledky se nesčítají, nýbrž hodnotí se každý jednotlivě. Zatímní bilance tohoto celku je vynikající, neboť se střídají s Lovosicemi ve vítězném tažení touto sérií turnajů.
Svoji činnost začala i přípravka, vedená trenéry Hozou a Tichou. Ta je určena pro ročníky 2000 a 2001. O tom, kde a kdy probíhají tréninky, budeme informovat v náborovém článku.