Na dříve obávané hradecké půdě vyválčili Pragováci poměrně snadno dva cenné body. Domácí borci s věkovým průměrem blížícím se “čtyřicítce” se sice tváří, že hrají pro radost, ale sestupové ambice jsou na nich víc než patrné.
Fyzicky vydrželi s Pragováky držet krok pouze do desáté minuty, ve které ještě srovnali na 4:4. Během dalších pěti minut již prohrávali 4:7 a dík zranění přišli o svého nejlepšího hráče Bednáře. Přešli tak na taktiku dlouhé rozehrávky a šetření času. Přesto hostující tým systematicky zvyšoval svůj náskok až na 7:13. To bylo skóre o přestávce.
Je třeba ocenit, že ani za nepříznivého stavu domácí nepřestávali bojovat o co nejlepší výsledek. Jejich zdržovací taktika však k očekávanému výsledku nevedla, neboť se proti velmi dobré obraně a skvělým brankářům hostí nedokázali prosadit. Pragováci je naproti tomu trestali především z rychlých protiútoků. Žel, řadu jich neproměnili, neboť se také jim nedařila střelba, zejména při pokusech o exhibiční zakončení.
Deset minut před koncem vedli Pragováci již o dvanáct branek – 11:23 a někteří z domácích hráčů nakonec neunesli výši porážky. Diskvalifikováni tak byli postupně Kučera místo Cuberky, který nenašel odvahu se přiznat k hrubému faulu a již téměř tradičně Ježek, tentokrát za napadení R. Hlinky. Utkání tak poněkud ztratilo sportovní charakter a jen dík rozhodnosti rozhodčích nedopadlo hůře. Ze strany hostujícího týmu bylo dohráváno tak, aby nedošlo ke zranění, nebo zisku červených karet. Přesto konečný desetibrankový rozdíl jednoznačně vyjadřuje poměr sil na hřišti.
O příštím víkendu hostí Pragováci dalšího potencionálního kandidáta na sestup – Havlíčkův Brod. Hraje se v neděli od 17.00 hodin v MSH v Jablonci a bude to zřejmě jiný šálek kávy, neboť tento soupeř, přes nepříliš lichotivé postavení v tabulce, hraje atraktivní házenou.
Sestava a branky: D. Hlinka, Opata – M. Heinl 9, Mrklas a Svoboda po 4, Dědeček, R. Hlinka a Jakubec po 2, O. Heinl 1, Halmich, Ziebiker, Rybák a Kubal.
Sedmičky: HK 5 (2) – ELP 5 (4), vyloučení 7+2x diskvalifikace – 4. Utkání řídili velmi dobře rozhodčí Artl a Černý z Prahy.