Oba celky vyrukovaly do boje s plným nasazením. Pragováci v první pětiminutovce s lepší střeleckou muškou, a proto již po tak krátkém časovém úseku zaslouženě vedli 3:1. Mladíci z Dukly se však nedali zaskočit a za dalších šest minut otočili na 5:6.
Další průběh prvního poločasu byl jako na houpačce – v patnácté minutě 8:6, ve 22. minutě 11:12. Minutu před koncem poločasu 15:12 a po další neproměněné šanci domácích hosté ještě korigovali na přestávkových 15:13. V úvodní části hry střelecky exceloval především na levém křídle hostující Bělohlav, který donutil domácího trenéra Dědečka k rošádě na postu brankáře. V domácím dresu se střelecky prezentovalo víc hráčů.
Drama v nezměněné podobě pokračovalo i po celý druhý poločas. Nejprve šokovala domácí diváky Dukla, když třemi zásahy za dvě minuty otočila průběžné skóre na 15:16. Během deseti minut se skóre ustálilo na 18:18 a s přibývajícím časem měli stále víc navrch domácí borci, kteří vedli stále o 1 až 2 branky. Neproměnili však opět několik vyložených příležitostí, a tak nabídli hostům šanci. Deset minut před koncem to bylo nerozhodně 22:22. Dlouhé minuty se hrálo bez branek. Je třeba říci, že obrana domácích donutila hosty nezvykle často chybovat v útočné fázi. V infarktovém závěru padly ještě čtyři branky, z toho tři do sítě Dukly. A bylo z toho vydřené, ale zcela zasloužené vítězství pro Pragováky.
Ti v tomto utkání podali vskutku kolektivní a disciplinovaný výkon, přesto však je třeba vyzvednout skvělé individuální výkony Jakubce, R. Hlinky a Dědečka. Stejně lze označit u soupeře hráče Honse a zejména Bělohlava. Na takováto utkání budou diváci jistě rádi chodit a podpoří své hráče, i když budou hrát „doma“ v Tanvaldu, případně již příští týden v Bělé pod Bezdězem.
Velmi emotivně prožíval utkání na střídačce trenér František Dědeček. Pár minut po utkání mu ani příliš do řeči nebylo, přesto se s bezprostředními zážitky svěřil: „Samozřejmě jsem spokojen s výsledkem a ziskem bodů. Bylo to dramatické utkání do poslední minuty. Překvapila mne řada nepřesností na straně soupeře, které naši borci dokázali téměř beze zbytku využít. Patří jim moje poděkování za obětavý výkon. Trochu mě je líto Davida Hlinky, kterého jsem vystřídal po několika úspěšných pokusem hostujícího hráče s č. 7 z levého křídla. Asi to spíš byla násobená chyba obrany. Musel jsem s tím okamžitě něco udělat a v tom momentě jsem měl pocit, že chyboval on. Chtěl bych také poděkovat za korektní výkon rozhodčím.”
Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Opata – Jakubec 6, R. Hlinka 5, M. Heinl 4, Mrklas 3, Dědeček, Žák a Ziebiker po 2 a O. Heinl 1, Sluka, Matek, Trejbal a Vraný J.
Sedmičky: ELP 5(3) – DU 0, vyloučení 3 - 3. Rozhodčí: Vlk st. a Semrád z Pardubic.