Velkou překážkou pro ně byl domácí gólman Tykvart. Toho domácí, hrající s velkým nasazením, dokázali využít a v opticky vyrovnaném utkání, si udržovali jedno až dvoubrankový náskok. Ten v poslední desetiminutovce zvýšili dokonce až na 12:8 a Pragováci se hodně trápili. Zabojovali však a během posledních dvou minut před přestávkou korigovali na přijatelných 12:10.
Do druhé části hry doslova vlétli jako vyměnění, během čtyř minut vyrovnali na 13:13 a za dalších šest minut již vedli 14:17. Domácí borci najednou nevěděli co hrát proti kompaktní obraně a nedokázali čelit rychlým protiútokům Pragováků, kteří se výrazně polepšili při střeleckých pokusech. V poslední čtvrthodině to již byla exhibice jabloneckých házenkářů a nezměnila na tom nic ani skutečnost, že v závěru utkání si zahráli i mladíci z lavičky, kteří měli v nohách odpolední utkání za Béčko proti Varnsdorfu. Zaslouženě si tak odvezli dva cenné body do Jablonce.
Jak viděl utkání hostující trenér Dědeček? „Jsme asi celkem druhých poločasů. Minulý týden jsme udolali Pardubice až v závěru utkání. Tady jsme se na můj vkus až příliš trápili v prvním poločase a za bojovnost v této části utkání mohu pochválit snad jen R. Hlinku. S výkonem celého týmu ve druhém poločase jsem však nadmíru spokojen a kluci za něj zaslouží poděkování. Přesto bych rád vyzvedl podíl brankáře Opaty na zvratu v utkání a výrazné zlepšení střelců, především Mrklase.
Nyní se musíme připravit na Mimoň, kterou přivítáme v neděli 21. 10. od 17 hodin v Jablonci. Chtěl bych také pozvat diváky na atraktivní utkání do Tanvaldu, kde sehrajeme v úterý 23. 10. od 18 hodin „přátelák“ s juniory ČR,“ pozval fanoušky na další zápasy trenér Dědeček.
Sestavy a branky: Lbc: Tykvart, Rajdl – Horyna a Hošic po 4, Jeništa 3, Starý, Kulík a Ploch po 2, Černý, Eliáš a Švejnoha po 1, Jiránek, Menšík a Jakl. ELP: D. Hlinka a Opata – Mrklas 7, R. Hlinka 6, Jakubec a Ziebiker po 5, Dědeček 4, Svoboda 2, Trejbal 1, Sluka, O. Heinl, Žák, J. Vraný a M. Vraný. Sedmičky: LH 1 (1) – ELP 4 (4), vyloučení 5+diskvalifikace – 6. Rozhodčí Svitek a Mára.