Domácím, po nevydařeném utkání v Kolíně, nezbývalo než konečně naplno zabodovat. Je třeba konstatovat, že se jejich vítězství nerodilo vůbec jednoduše. Zpočátku se oba týmy “oťukávaly” a hosté úspěšně kontrovali jedno, až dvoubrankové vedení domácích, když daleko úspěšnější byly obrany, než útočné formace obou týmů. To ovšem neplatí o poslední pětiminutovce prvního poločasu, kdy hosté otočili vývoj utkání a byli to oni, kdo šel s dvoubrankovým náskokem do šaten. Této skutečnosti předcházelo několik neproměněných vyložených příležitostí domácích střelců. O přestávce nikomu z domácích hráčů nebylo příliš do řeči, neboť průběh utkání až příliš nápadně připomínal “Kolín”.
O to bojovněji začali druhý poločas a již po osmi minutách šli do vedení – 19:18. I nadále se však hrála dramatická a vyrovnaná házená, tak říkajíc “nahoru-dolu”, okořeněná množstvím branek na obou stranách. Hostům však postupně začaly docházet síly, z vývoje utkání poněkud znervózněli a stále častěji se uchylovali k unfér zákrokům, což vyvrcholilo hrubým zákrokem hostujícího brankáře na Jakubce, za což obdržel pouze dvouminutový trest a následně srazil gólman Skalický v přerušené hře R. Hlinku a byl již poprávu diskvalifikován. To však již Pardubice prohrávaly o 4 branky – 34:30. Závěr utkání se poté dohrál v poklidu. Jak již bylo řečeno, utkání bylo dramatické a muselo se divákům líbit. Přišlo jich hodně a svůj tým neúnavně povzbuzovali, byli doslova dalším hráčem domácích. Skvělý návrat do týmu oslavil svým výkonem Svoboda, po nepřesvědčivém výkonu z minula se rehabilitoval Jakubec, tahouny týmu byli především Dědeček, R. Hlinka a Mrklas. V obraně je doplňovali Sluka s O. Heinlem. Za bojovnost a obětavý výkon si však zaslouží tentokrát pochvalu celý tým. Je třeba jen věřit, že tak hráči položili základ pro další úspěšné výsledky, což by měli potvrdit hned příští týden v rivalském derby v Liberci (sobota 13. 10. od 19.00 hodin).
Sestava a branky ELP: D. Hlinka a Opata – Jakubec a Mrklas po 8, Svoboda 7, R. Hlinka 5, Dědeček 4, Sluka 2, O. Heinl, Ziebiker, Žák, Matek a Trejbal. Sedmičky: ELP 3 (3) – PU 6 (6), vyloučení 3 – 7+diskvalifikace. Rozhodčí Halíř a Podzimek.