Někteří hráči se snad mylně domnívali, že hrají ještě proti Varnsdorfu a v béčkovském nasazení umožnili, že soupeř vedl ve čtvrté minutě 4:1 a v desáté dokonce 10:3 a o výsledku bylo jasno. V dalším průběhu utkání šla sice úroveň hry hostujícího týmu nahoru, ale rozdíl sedmi branek zůstával. O přestávce tak domácí vedli 13:6 a právě oněch pouze šest branek hostujícího týmu o ligové úrovni střelců příliš nenapovídalo.
Také v úvodu druhé části hry byli domácí aktivnější a zvýšili až na 17:7. Za tohoto stavu hostující brankáři zlikvidovali dvě sedmičky a Pragovákům se začalo dařit. Byl to opět souboj dvou vyrovnaných soupeřů, ale výsledkem byla jen mírná korekce průběžného skóre. Domácí borci si výsledek zkušeně pohlídali a dovedli utkání do zaslouženě vítězného konce, když Pragováky tentokrát předčili ve všech herních činnostech. Jejich obrovskou oporou byl gólman Pleva. Na straně Pragováků zaslouží pochvalu za bojovnost pouze R. Hlinka a svůj standard si podrželi oba brankáři. Ostatní zaostali za výkonem proti Dukle před týdnem.
Trenér Dědeček nebyl tentokrát samozřejmě spokojen s výkonem svých svěřenců, ale bez větších emocí konstatoval: “I když jsme prohráli, zůstáváme o bod před dnešním soupeřem na čtvrtém místě průběžného hodnocení. Pokud na něm chceme zůstat i po skončení soutěže, musíme zvítězit příští týden doma proti Béčku Jičína. To však je těžký úkol, neboť náš příští soupeř dnes rozdrtil dosud vedoucí Bělou v poměru 34:18 a zřejmě, tak říkajíc, jede na postup. Budeme zkrátka hrát proti lídru soutěže a jen doufám, že si to kluci uvědomí a nezopakují dnešní výkon”.
Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Opata – Mrklas 5, M. Heinl 4, R. Hlinka a Jakubec po 3, Tyl, Ziebiker a O. Heinl po 1, Sluka a Žák.
Sedmičky: CHO 3 (1) – ELP 2 (2), vyloučení 2-3. Rozhodčí: Vlk a Semrád.