Protože jablonecká hala je po celý prodloužený víkend plná mladých stolních tenistů, jablonečtí házenkáři odehrají první domácí střetnutí v azylu v Brodě. I přes dlouhá hledání volných termínů se nepodařilo nic sehnat, tak jsou Jablonečtí rádi za pomoc z blízkého Brodu. Už během zimní přípravy v Brodě odehráli tři kvalitní přátelská střetnutí, aby si zvykli zvykli na halu. V přípravě sehráli také dva kvalitní turnaje. Z prvního, v Ústí nad Labem, si přivezli druhé místo a z turnaje v Bělé pod Bezdězem čtvrté místo. „Nejkvalitnější střetnutí jsme sice prohráli, ale předvedený výkon celého týmu nebyl vůbec špatný. Zápasy proti Libčicím, Ústí nad Labem, Jičínu B, Dvoru Králové i Mladé Boleslavi byly pro náš nově budovaný tým velkou prověrkou. O konečném výsledku rozhodovaly většinou sehranost a zkušenost ostatních mančaftů," uvedl k výkonu mužstva trenér František Dědeček mladší.

Jablonecká házená během zimní přestávky hodně zapracovala na fyzické kondici a i herní praxe se postupem času zlepšuje. Ke všemu hodně přispěly návraty několika hráčů, kteří mohou předat zkušenosti mladším, a to jak v tréninku, tak i v zápasech.

Momentálně má jablonecký tým dvacet čtyři hráčů, kteří mohou do zápasu nastoupit a je jen na nich, kolik času si v tréninku vybojují. „Je dobře, že při zraněních a pracovních povinnostech máme další hráče, kteří mohou hrát," připomenul trenér. Cílem Jabloneckých je postupný posun v tabulce do vyšších míst a „sehrávání se" družstva na příští sezonu, kdy by se mladí hráči za podpory zkušených plejerů měli opět o něco posunout. I házenkářská divácká kulisa se v Jablonci už také pomalu zvětšuje. Fanoušci házené se mohou těšit na představení domácích minižáků na domácích zápasech, doprovodný program, včetně moderátora a ještě na další novinky.