Soustředěněji a tudíž lépe začali hosté, kteří po deseti minutách vedli 4:6. Následovala čtyřbranková šňůra domácích a skóre se otočilo na 8:6 a domácím vydrželo vedení do čtyřiadvacáté minuty 12:9. Minutu před přestávkou Pardubičtí vyrovnali na 12:12. V poslední minutě však padly ještě tři branky a Pragovákům to vyneslo přestávkové vedení 14:13. Zajímavostí bylo, že Hána se dočkal již po pěti minutách osobního bránění. Velmi dobře zachytal Hlinka, ale sedmičku Skalickému chytil Kysela.

Lze konstatovat, že uvolněná atmosféra přinesla v prvním poločase házenou, na kterou se dalo dívat.

Ve druhé části utkání bylo naopak zřejmé, že žádný ze soupeřů nechce ztratit body. Domácí z počátku navýšili své vedení na 16:13, hosté však kontrovali, a tak po necelých deseti minutách bylo skóre srovnáno na 19:19. V té době byl již v domácí brance Kysela, který chytil několik náskoků a vychytal další dva exekutory sedmiček. Hosté osobní bránění Hány dokonce zdvojovali, takže se otvíral prostor pro další jablonecké hráče. Michal Heinl se tak v posledním utkání stal opět obávaným střelcem a ke skórování se dostali i ostatní hráči.

Výsledkem bylo, že od desáté do osmadvacáté minuty si Pragováci udržovali náskok dvou až tří branek, ale hosty nebylo možné ani na okamžik podcenit. Teprve v posledních dvou minutách rezignovali a domácí upravili konečný výsledek na luxusní rozdíl pěti branek 32:27.

Pragováci tak vybojovali jedenácté vítězství na domácí palubovce a potvrdili, že jim třetí místo v konečném účtování druhé ligy házenkářů právem patří, byť to letos mohlo být i lepší, nebýt zaváhání v posledních třech utkáních na hřištích zachraňujících se soupeřů.

To nakonec potvrdili i trenér Dědeček. „Dnes jsme hráli proti kvalitnímu soupeři, který nedá nikomu nic zadarmo. Předvedl v Jablonci především perfektní souhru spojek s pivotem. Stejně jako v předchozích utkáních u soupeřů jsem dal příležitost celému kádru. Tentokrát se chopili příležitosti zejména Trejbal, Janeček, Nehasil a Kysela. Meloun potvrdil oprávněnost hry v momentální základní sestavě stejně jako Žák či Hlinka. Co předvedli Michal Heinl a Hána, tak to byla paráda. Celkově však musím poděkovat za přístup a nasazení i všem ostatním hráčům. To se týká nejen tohoto utkání, ale i celé sezony, ve které jsme nasbírali rekordních 31 bodů a jako jediní neztratili ani bodík na domácí palubovce. Byla to výzva i pro ty nejmladší, kteří budou přecházet do staršího dorostu a kterým chceme otevřít i dveře do áčka pro příští sezonu," hodnotil trenér Jablonce František Dědeček.

ELP Jablonec - Pardubice 32:27 (14:13)

Sestava a branky ELP: Hlinka, Kysela M. - Heinl 11, Hána 6, Novotný 3, Žák, Nehasil, Trejbal, Dědeček a Meloun po 2, Janeček a Mrklas po 1, Albani a Matek. Sedmičky: ELP 2 (1) - PU 6 (3), vyloučení 3 - 0. Rozhodčí Pešek a Kokoška z Ústí.